دکورپرداز
دکور پرداز

برنامه هفتم توسعه کی به مجلس می رود؟

برنامه هفتم توسعه کی به مجلس می رود؟

دکور پرداز: دکور پرداز: برنامه هفتم توسعه که هم اکنون در مراحل نهایی تدوین قرار دارد، بنظر می رسد تا پایان اردیبهشت ماه جهت بررسی و تصویب به مجلس ارسال شود.به گزارش دکور پرداز به نقل از ایسنا، نیمه سال قبل مجمع تشخیص مصلحت نظام، سیاست های کلی برنامه هفتم توسعه را به مقام معظم رهبری تحویل داد و بعد از چند هفته این سیاست ها با تایید ایشان به دولت ابلاغ گردید.

در مرحله اول، اختلاف نظرهایی بین دولت و مجلس بر سر اولویت بندی زمانی برای تدوین و تصویب برنامه هفتم توسعه و لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ وجود داشت که در نهایت قرار شد تا ابتدا بودجه تصویب شود بعد از آن برنامه هفتم توسعه مورد بررسی قرار بگیرد.

بر همین اساس در بند «و» تبصره ۲۰ ماده واحده لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ دولت پیشنهاد کرد تا مجلس قانون برنامه پنجساله توسعه ششم را تا زمان تصویب قانون برنامه هفتم توسعه و حداکثر برای شش ماه تمدید کند که همین اتفاق هم افتاد.

در همین راستا اسفندماه سال قبل برنامه هفتم توسعه جهت بررسی به دولت ارسال شد تا در کمیسیون های مختلف مورد ارزیابی و تایید نهایی قرار گیرد.

اما هم اکنون برمبنای اطلاعات به دست آمده خبرنگار ایسنا با وجود تصویب بندهایی از برنامه هفتم توسعه در کمیسیون های دولت، رییس جدید سازمان برنامه و بودجه می خواهد تا تعدادی از بخش های این برنامه را تغییر دهد و بنظر می رسد باتوجه به پروسه تدوین و بررسی این سند طولانی مدت توسعه ای، برنامه هفتم توسعه تا پایان اردیبهشت ماه به مجلس ارسال شود.
1402/02/03
11:25:24
0.0 / 5
370
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد