دکورپرداز
دکور پرداز
از طرف بانك مسكن انجام شد

پرداخت وام مسکن ملی به 243 هزار نفر

پرداخت وام مسکن ملی به 243 هزار نفر

به گزارش دکور پرداز، تا کنون حدود یک میلیون و ۴۰۰ هزار واحد نهضت ملی مسکن به مرحله اجرا رسیده، حدود یک میلیون متقاضی در بانک مسکن افتتاح حساب کرده و قرارداد وام ۲۴۳ هزار نفر منعقد شده است.


به گزارش دکور پرداز به نقل از ایسنا، طرح نهضت ملی مسکن، یک پروژه متقاضی محور است؛ چون که دولت با درس گرفتن از طرحهای قبلی قصد ندارد هزینه ها را در مناطق فاقد متقاضی مصرف کند. پروژه نهضت ملی مسکن عموما در مناطق دارای زیرساخت و امکانات جانمایی شده است.
باآنکه نوسانات قیمت مصالح ساختمانی تا حدودی بر روند اجرای بزرگترین پروژه مسکونی دولت تأثیر گذاشته، اما تا کنون یک میلیون و ۴۰۰ هزار واحد به مرحله ساخت رسیده و ۹۸۲ هزار و ۳۸۳ نفر متقاضی این پروژه در بانک مسکن افتتاح حساب کرده اند.
این خبر را علی عسکری ـ سرپرست بانک مسکن اعلام نموده و گفته است: میزان واریزی به حساب سازندگان معادل ۶۴ هزار و ۲۹۸ میلیارد تومان بوده که ۲۵ هزار و ۱۲۸ میلیارد تومان توسط متقاضیان و ۳۹ هزار و ۱۷۱ میلیارد تومان توسط بانک مسکن به حساب سازندگان واریز شده است.
عسکری میزان قراردادهای تسهیلاتی منعقده در بانک مسکن را معادل ۲۴۳ هزار و ۱۳۴ واحد مسکونی به مبلغ ۸۲ هزار و ۷۵۲ میلیارد تومان عنوان نمود.
بیشتر بخوانید
آخرین برآورد از هزینه ساخت مسکن ملی از سوی دیگر شورای پول و اعتبار در ایام اخیر سقف تسهیلات طرح نهضت ملی مسکن را از ۴۵۰ میلیون تومان به ۵۵۰ میلیون تومان افزایش داد. هم اکنون طبق برآورد سازندگان در استان تهران پروژه های مسکونی با ۵۵۰ میلیون تومان وام و حدود ۵۰۰ میلیون تومان آورده متقاضیان تکمیل می شود.
دولت سیزدهم در چارچوب طرح نهضت ملی مسکن علاوه بر اجرای بلوکهای آپارتمانی، در شهرهایی که تعداد متقاضیان کم است و دولت زمین بیشتری در اختیار دارد به متقاضیان ساخت خانه های ویلایی زمین واگذار می کند.
واگذاری گروهی زمین به متقاضیان از دیگر برنامه های افزایش تولید مسکن در کشور است. گروههای پنج نفره و بیشتر اگر سازماندهی شوند و متقاضیان اعلام آمادگی کنند دولت، زمین و تسهیلات در اختیار افراد قرار می دهد.
همینطور برای اجرای برنامه های بخش مسکن، صندوق ملی مسکن راه اندازی شده که مقرر است ابزارهایی همچون صندوق زمین و ساختمان و همینطور ایجاد صندوق چند کالایی برای تأمین مصالح ساختمانی در این برنامه گنجانده شود.
منبع:

1402/02/26
15:13:10
0.0 / 5
308
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد