دکورپرداز
دکور پرداز
گزارش روزانه بورس؛

بانکی ها بورس را مثبت کردند

بانکی ها بورس را مثبت کردند

دکور پرداز: بازار سرمایه امروز یک بازگشت از ناحیه منفی به مثبت را در آخر معاملات شاهد بود که می توان به سبز بودن بازار در روز دوشنبه امیدوار بود.به گزارش دکور پرداز به نقل از مهر، شاخص کل بورس در آخر معاملات امروز از منفی به مثبت تغییر جهت داده و توانست رشد ۴۷۸۴ واحدی را ثبت کند، نمادهای زیر بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص کل بورس داشتند: وبملت، وتجارت، وپاسار، فارس، شستا، حکشتی.
نمادهای خودرویی نیز بیشترین تراکنش را از آن خود کردند که در صدر آنان نمادهای خودرو خگستر هستند. بیشترین ارزش معاملات را گروه خودرویی با ثبت رقم ۱، ۳۰۸ میلیارد تومان (برابر میانگین هفتگی) به خود مختص کرده است. بعد از آن گروههای بانکی با ارزش معاملات ۱، ۰۲۴ میلیارد تومان (برابر میانگین هفتگی) و فلزات اساسی با ارزش معاملات ۸۸۴ میلیارد تومان (برابر میانگین هفتگی) قرار دارند.
ارزش معاملات خرد به عدد ۱۱، ۱۶۶ میلیارد تومان رسید که قابل توجه نبوده و نشان از اقبال سرمایه گذاران در این شرایط نمی دهد، ارزش معاملات خرد عدد ۱۱، ۱۶۶ میلیارد تومان را به ثبت رسانده است که نسبت به میانگین هفتگی، ۱۸ درصد و نسبت به میانگین ماهانه ۳۲ درصد کاهش داشته است.
در یک هفته گذشته برآیند معاملات در بازار سهام، خروج نقدینگی حقیقی (فروش حقیقی به حقوقی) به ارزش ۲، ۴۹۳ میلیارد تومان را نشان میدهد. امروز نیز روند خروج نقدینگی حقیقی برای دومین روز متوالی با ثبت رقم ۱۰ میلیارد تومان همچنان ادامه دارد. در یک هفته گذشته بر شدت خروج هم نسبت به میانگین ماهانه افزوده شده است.


منبع:

1402/03/01
13:47:39
0.0 / 5
340
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد