دکورپرداز
دکور پرداز
مدیرعامل فرابورس ایران خبر داد

فعالیت بازار SME در فرابورس برای تأمین سرمایه شرکت های دانش بنیان و استارتاپ

فعالیت بازار SME در فرابورس برای تأمین سرمایه شرکت های دانش بنیان و استارتاپ

دکور پرداز: آذربایجان شرقی مدیرعامل فرابورس ایران از فعالیت بازار SME در فرابورس برای تامین سرمایه شرکتهای کوچک دانش بنیان و استارتاپ اطلاع داد.


محمدعلی شیرازی، عصر سه شنبه، سوم خرداد ماه، در «نشست هم اندیشی مدیران و فعالان بازار سرمایه در رابطه با ظرفیتهای شرکت ملی صنایع مس ایران» در تبریز، اظهار نمود: بازار سرمایه طی سالهای اخیر بالندگی و شکوفایی خوبی داشته بگونه ای که حالا ۵۰ میلیون کد سهام داری در کشور وجود دارد که نشان داده است اغلب مردم ایران در بازار سرمایه فعال می باشند.
به گزارش دکور پرداز به نقل از ایسنا، وی افزود: بازار سرمایه دو جهت دارد که یک جهت در ارتباط با سرمایه گذاران است و این بخش پیشرفت بسیار خوبی بخصوص پارسال داشته و جهت دیگر تقاضا کنندگان تأمین مالی از بازار سرمایه هستند که متاسفانه این قسمت آنچنان که باید پیشرفتی نداشته است.
وی با بیان اینکه سرمایه گذاران و تقاضاکنندگان تأمین مالی دو روی سکه بازار سرمایه هستند، اظهار داشت: اگر این دو جهت، توازن نداشته باشند، بطور قطع گرفتار مشکل خواهیم شد.
وی ضمن اشاره به اینکه ظرفیتهای بازار سرمایه در اختیار بنگاه ها قرار می گیرد، اظهار داشت: بازارها، نهادها و ابزارهایی که ما در بازار سرمایه داریم، قابلیت سرمایه گذاری در اختیار سرمایه گذاران خرد چندصدهزار تومانی و سرمایه گذاران کلان چند هزار میلیارد تومانی و قابلیت تأمین سرمایه برای بنگاه هایی که به تأمین مالی زیر یک میلیارد تومان تا چندهزار میلیارد تومان نیاز دارند، قرار می دهد.
شیرازی اضافه کرد: بازارهای اصلی در فرابورس ایران شامل بازار اول و دوم را داریم که شرکتهای وارد شده به این بازارها می توانند پذیرش شوند و از راه عرضه سهام، تأمین سرمایه کنند.
وی ضمن اشاره به فعالیت انواع صندوق ها، طیف های مختلف سهام و بازارهای اول و دوم، پایه، توافقی و سوم در فرابورس، افزود: تأمین مالی جمعی را جهت تأمین مالی بنگاه های خرد در فرابورس داریم که در آن سرمایه موردنیاز برای بنگاه های خرد که امکان تأمین مالی از بازارهای مختلف را ندارند، تأمین می شود.
وی ضمن اشاره به آغاز فعالیت شرکتهای سهامی عام پروژه در بازار سرمایه، اظهار نمود: هدف از فعالیت این شرکت ها، تأمین مالی پروژه ها بوده و بطور قطع سرمایه بالا در این خصوص به تولید و اشتغالزایی کشور کمک می نماید و اگر طرحی مناسب انتخاب شود، بطور قطع ‌منفعت‌ دار بوده و سبب ورود ارز به کشور خواهد شد.
مدیرعامل فرابورس ایران از آمادگی فرابورس برای تأمین مالی طرح های شرکت صنایع مس ایران و سایر فعالان اقتصادی آذربایجان شرقی از راه ابزارها و بازارهای بورس اطلاع داد و اضافه کرد: شرکت مس ایران پارسال بعنوان نخستین شرکت، تقاضای دریافت مجوز شرکت سهامی عام پروژه برای مس سونگون را با میزان سرمایه گذاری ۵۷۰ میلیون دلار و اشتغالزایی بیشتر از ۳۰۰نفر به صورت مستقیم عرضه کرده است.
منبع:

1402/03/03
14:15:57
0.0 / 5
420
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
لینک دوستان دكور پرداز
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد