دکورپرداز
دکور پرداز

هدف گذاری احیای ۲۲۰ واحد صنعتی راکد در تهران

هدف گذاری احیای ۲۲۰ واحد صنعتی راکد در تهران

به گزارش دکور پرداز، رییس سازمان صنعت و معدن استان تهران از وجود 780 واحد صنعتی راکد در تهران آگاهی داد و اظهار داشت: تا انتهای سال 220 واحد راکد را احیا می نماییم.


به گزارش دکور پرداز به نقل از ایسنا، مهدی سیجانی، رییس سازمان صنعت و معدن استان تهران اظهار داشت: در استان تهران از ۱۰ هزار واحد تولیدی دارای شناسنامه ۷۸۰ واحد راکد داریم که سالانه هدف گذاری می شود که احیا شود. برای سال جاری احیای ۲۲۰ واحد را هدف گذاری کرده ایم که یا توسط مالک فعلی یا سرمایه گذار جدید احیا شوند.
بگفته این مقام مسئول، نیاز مالی، حل اختلافات شرکا، بدون بازار شدن کالای تولیدی این واحدها همچون دلایلی است که این واحدها راکد شده اند، این مسائل را حل می نماییم تا آنها باردیگر فعال شوند.
سیجانی در ادامه اشاره کرد: در ۳ ماهه اول سال احیای ۴۵ تا ۴۶ واحد راکد انجام شده و این روند در نیمه دوم سال سرعت می گیرد. افزایش ظرفیت واحدهای تولیدی فعلی همچون برنامه های دیگر ما است برای اینکه بیشتر این واحدها کمتر از ظرفیت اسمی خود فعالیت دارند.
وی افزود: واحدهای تولیدی صنایع غذایی، لوازم خانگی صنایع شوینده، محصولات شیمیایی، انواع تایر همچون گروههای کالایی ضروری مردم است و اگر این واحد ها راکد شوند برای احیای آنها ورود جدی داریم.
رییس سازمان صنعت و معدن استان تهران در برنامه تهران بیست اظهار داشت: ما در استان تهران مطالبه برای سرمایه گذاری در صنایع زیاد داریم ولی به سبب محدودیت فضا این سرمایه را به شهرستان ها سوق می دهیم. توسعه و پشتیبانی از صنایع دانش بنیان و تقویت واحدهایی که تمایل به توسعه داشته باشند، همچون برنامه های ما است. هدایت صنایع آب بر به استانها دارای ذخایر آب کافی، سوق پیدا کردن به سمت صنایعی که مزاحمت شهری نداشته باشند همچون برنامه های ما است و تا انتهای سال حتما واحدهای راکد را احیا می نماییم.
سیجانی اضافه کرد: ساماندهی صنایع استان تهران سال قبل آغاز شد و در این یک سال ۲۹۰ واحد صنعتی توسعه یافتند و بیش از ۶۰۰ مورد اشتغال زایی در نتیجه آن داشتیم، ۲۲۰ واحد استان تهران بازسازی و نوسازی شدند، ۱۵۳ واحد جدید هم تکمیل شد، ورود شرکت های دانش بنیان به این واحدها بیش از ۸۰ درصد رشد داشت، تجهیز واحدهای موجود به تکنولوژی دانش بنیان، افزایش اشتغال برای افراد تحصیل کرده همچون سایر اقدامات انجام شده ما در یک سال قبل است.1402/04/15
15:56:26
0.0 / 5
317
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان دكور پرداز
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد