دکورپرداز
دکور پرداز

امارات، کانون جذب میلیونرها در 2022

امارات، کانون جذب میلیونرها در 2022

به گزارش دکور پرداز، امارات متحده عربی بالاترین میزان جذب میلیونرها در جهان در سال ۲۰۲۲ را به خود اختصاص داد.به گزارش دکور پرداز به نقل از مهر، بر اساس آمارهایی که اخیراً انتشار یافته، امارات متحده عربی بالاترین میزان جذب میلیونرها در جهان در سال ۲۰۲۲ را به خود اختصاص داد؛ در همین راستا، تعداد ساکنان با دارایی خالص یک میلیون دلار یا بیشتر امارات در سال گذشته، ۵۲۰۰ نفر افزایش پیدا کرد.
در مقابل، چندین کشور بزرگ شاهد کاهش تعداد میلیونرهای خود بودند؛ چین بیشترین کاهش را در تعداد کل میلیونرهای خود داشته است و بعد از آن هند، بریتانیا و روسیه قرار دارند.
بر اساس گزارش مؤسسه مشاوره مهاجرت سرمایه گذاری Partners & Henley مستقر در لندن که این مطالعه را منتشر نموده است، آمار مهاجرت افراد ثروتمند، نمادی از چشم انداز اقتصادی و روندهای آینده یک کشور به حساب می آید.


در واقع، علت نرخ بالای میلیونرهای ورودی به امارات متحده عربی را میتوان در سیاست های این کشور بعد از همه گیری کووید ۱۹- نسبت داد.
در این گزارش آمده است که امارات بعنوان یک پناهگاه امن با اقتصاد بسیار متنوع به شمار آمده و یکی از رقابتی ترین نرخ های مالیاتی در سطح جهانی را دارد که در بین سایر خصوصیت های فریبنده در زمان های دشوار به چشم می آید.
در همین راستا، وجود وضعیت امن این کشور در بحبوحه تهاجم روسیه به اکراین در فوریه ۲۰۲۲ ً هم احتمالا یکی از عوامل مؤثر بوده است.
پیش بینی می شود که در سال ۲۰۲۳ امارات متحده عربی با ورود ۴.۵۰۰ مهاجر میلیونر جدید، رتبه نخست خویش را از دست بدهد و بعد از استرالیا (ارزش خالص تخمینی ۵.۲۰۰) در رده دوم قرار گیرد؛ استرالیا، کشوری است که تابحال تعداد زیادی از میلیونرهای آسیایی و آفریقایی به آن هجوم آورده اند و اخیراً میلیونرهای بریتانیایی هم به آنها اضافه شده اند.
انتظار می رود عمده میلیونرهایی که در سال ۲۰۲۳ وارد امارات متحده عربی می شوند، از کشور هند باشند، اما تعداد زیادی از آنها از بریتانیا، روسیه، لبنان، پاکستان، ترکیه، مصر، آفریقای جنوبی، نیجریه، هنگ کنگ و چین هم می آیند.
نکته حائز اهمیت آن است که میزان آمار مهاجرت افراد ثروتمند به یک کشور، نشان دهنده رفاه اقتصادی کشور مقصد است. در واقع، خانواده های مرفه بسیار متحرک هستند و روند جابجایی فراملی آنها می تواند یک سیگنال اخطار اولیه از نظر چشم انداز اقتصادی یک کشور و روندهای آینده کشور عرضه نماید.
خروج فزاینده میلیونرها اغلب به کاهش اعتماد به یک کشور اشاره دارد. انتظار می رود چین در سال ۲۰۲۳ با بالاترین میزان خروجی خالص میلیونرها روبرو شده و این رقم از ۱۰.۸۰۰ در سال ۲۰۲۲ به ۱۳.۵۰۰ امسال افزایش یابد.
انتظار می رود که خروجی خالص میلیونرهای بریتانیا در سال ۲۰۲۳ دو برابر شود و از ۱.۶۰۰ نفر در سال ۲۰۲۲ به ۳.۲۰۰ نفر در سال ۲۰۲۳ برسد.
ثروتمندترین کشورها از نظر جمعیت
پس از استرالیا، خانواده های ثروتمند برای نقل مکان، کشورهای امارات، سنگاپور، ایالات متحده و سوئیس را انتخاب می کنند. علیرغم این و باوجود مهاجرت میلیونرها، پنج کشور ایالات متحده، ژاپن، چین، آلمان و سپس بریتانیا به ترتیب، بعنوان ثروتمندترین کشورها از نظر کل جمعیت HNWI در سال ۲۰۲۲ جایگاه نخست تا پنجم را کسب کردند.
در همین راستا، ایالات متحده با ۵.۲۷۰.۰۰۰ میلیونر در سال ۲۰۲۲ پیشتاز بود؛ در حالیکه ژاپن با ۹۵۲.۰۰۰ میلیونر، چین با ۷۸۰.۰۰۰، آلمان با ۷۶۷.۷۰۰ و بریتانیا با ۶۵۱.۷۰۰ در رتبه های بعدی قرار گرفتند.


منبع:

1402/04/21
20:37:44
0.0 / 5
277
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد