دکورپرداز
دکور پرداز

توضیحات وزیر اقتصاد درباره ی واگذاری حق رای سهام بانک آینده

توضیحات وزیر اقتصاد درباره ی واگذاری حق رای سهام بانک آینده

به گزارش دکور پرداز، وزیر اقتصاد اعلام نمود: حق رای 60 درصد از سهام بانک آینده به وزارت اقتصاد واگذار شده است اما باید منتظر برگزاری جلسه مجمع عمومی این بانک باشیم.


به گزارش دکور پرداز به نقل از ایسنا، سید احسان خاندوزی در حاشیه هفتاد و هفتمین جلسه هیات مقررات زدایی و بهبود محیط کسب وکار درباره ی آخرین وضعیت بانک آینده اظهار داشت: حق رای مجمع عمومی متناظر با سهام مورد نظر (۶۰ درصد) بانک آینده به وزارت اقتصاد واگذار شده است. این به مدلول این است که وقتی مجمع عمومی بانک آینده برگزار گردید، وزارت اقتصاد به اندازه حق رایی که بابت ۶۰ درصد سهام بانک آینده دارد، می تواند نماینده به این جلسه بفرستد.
وی در پاسخ به سوالی در خصوص این که آیا بر طبق این حق رای، وزارت اقتصاد مالکیت بانک آینده را خواهد پذیرفت یا خیر؟ اظهار داشت: وزارت اقتصاد سهام هیچ بانکی به غیر از بانکهای ملت، تجارت و صادرات را ندارد و سهام دیگری را نه می پذیرد و نه درست است که بپذیرد.
وزیر اقتصاد همین طور درباره ی زمان برگزاری جلسه مجمع عمومی سالانه بانک آینده اظهار داشت: مجمع عمومی این بانک برمبنای توافقنامه بین وزارت اقتصاد و بانک مرکزی درباره ی روش اصلاح عملکرد این بانک در آینده صورت خواهد گرفت و هر وقت صورت مالی بانک آینده را حسابرس تایید کند و زمان جلسه مجمع فرا برسد، وزارت اقتصاد در جلسه حاضر خواهد شد و توافق انجام شده بین این وزارتخانه و بانک مرکزی درباره ی مصوبه مجمع بانک اعلام خواهد شد.
خاندوزی افزود: در این جهت باید ابتدا صورت مالی بانک آینده توسط حسابرس تایید گردد و از آنجائیکه بانک آینده از سال ۱۳۹۹ تا سال ۱۴۰۱ صورت مالی اش تایید نشده و چند سال دراین زمینه تاخیر دارد، وزارت اقتصاد دراین زمینه اصرار کرد تا سازمان حسابرسی که مرکز معتبری در کشور است به عنوان حسابرس این بانک درحال و آینده عمل کند؛ بدین سبب بمحض آماده شدن صورت مالی و تایید توسط حسابرس جلسه مجمع برگزار می شود و پیشنهاد مشترک وزارت اقتصاد و بانک مرکزی در این نشست اعلام خواهد شد.1402/05/24
08:27:13
0.0 / 5
262
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
لینک دوستان دكور پرداز
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد