دکورپرداز
دکور پرداز
رئیس انجمن سرمایه گذاران بخش ساختمان خراسان رضوی مطرح كرد

آرزو داریم متری فروشی مسکن در بورس محقق شود

آرزو داریم متری فروشی مسکن در بورس محقق شود

به گزارش دکور پرداز، خراسان رضوی رئیس انجمن سرمایه گذاران بخش ساختمان خراسان رضوی اظهار داشت: آرزوی ما این بود روزی متری فروشی را وارد مبحث سهام نماییم و گره تولید مسکن مناسب و با کیفیت را که دغدغه دولت ها است، باز نماییم.


رضا احدیان امروز۲۶ مردادماه، در همایش سرمایه گذاری و تأمین مالی از بازار سرمایه، اظهار نمود: صنعت ساختمان را پس از انقلاب به دو بخش از زمان انقلاب تا دهه ۷۰ و دهه ۸۰ تا امروز تقسیم می کنم. پیش از دهه ۸۰ ساختمان های مختلفی ساخته می شد که افراد مقطعی ورود پیدا می کردند و ادامه نمی دادند اما پس از دهه ۸۰ نگاه حرفه ای تر و به برندسازی فکر شد که صنعت ساختمان را متحول کرد.
وی ادامه داد: از دهه ۸۰ به بعد هم به دو قسمت تقسیم می شود. از سالهای ۸۵ تا ۹۰ ساختمان سازی شدت گرفت و سال ۹۰ برند جایگاه خویش را پیدا کرد. حدود سال ۹۰ نشست های گوناگونی با اتاق بازرگانی انجام شد. به همت آقای شافعی، رئیس سابق اتاق بازرگانی رشد ادامه یافت و حالا صنعت ساختمان در مشهد و ایران جایگاه خویش را پیدا کرده است. نخستین سوال مخاطبان اینست که ساختمان با چه برندی ساخته شده، ازاین رو برندینگ جایگاه خویش را در این صنعت پیدا کرده است.
احدیان اظهار داشت: راهکاری به بورس ارائه دادیم که رشد صنعت ساختمان را بیشتر نماییم. آرزوی ما این بود روزی متری فروشی را وارد مبحث سهام نماییم و گره تولید مسکن مناسب و با کیفیت را که دغدغه دولت ها است، باز نماییم. ازاین رو قرار شد متری فروشی را وارد صنعت ساختمان نماییم که این تحولی در صنعت ساختمان است. مردم دیگر به سمت خرید سکه و دلار نخواهند رفت و دغدغه مسکن با کیفیت و ارزانقیمت در آینده نزدیک مرتفع خواهد شد.
آمادگی بورس تهران برای پذیرش هتل های پنج ستاره مشهد
به گزارش دکور پرداز به نقل از ایسنا، در ادامه محمود گودرزی، مدیرعامل شرکت بورس اوراق بهادار تهران، اظهار نمود: مشهد شهر برخورداری است، رتبه های اول و دوم در صنعت دام و کشاورزی را دارد دارای معادن درجه یکی است. بیشتر از ۶۴ درصد اقتصاد استان در حوزه خدمات است.
وی بیان نمود: سیاستی که ما در بورس تهران داشتیم پذیرش شرکتهای بزرگ بود، اما به سمت شرکتهای متوسط هم حرکت کردیم. با عنایت به رشد ساختار برخی استان ها که بخش خصوصی دارند، میتوان این استان ها را با شرایط بورس تهران تطبیق داد. امروز بورس تهران ۲۰۳ مجوز را برای ایجاد شعبه نمایندگی تالار اختصاصی فارغ از مجوزهای بورس برای نهادهای مالی داده است. ۱۳۷ ایستگاه معاملاتی فعال در مشهد وجود دارد، از ۴۳ تالار اختصاصی و دفتر منطقه ای و ایستگاه معاملاتی، مشهد رتبه ششم را در معاملات دارد که جایگاه مناسبی است.
مدیرعامل شرکت بورس اوراق بهادار تهران اظهار داشت: بورس تهران دنبال تأمین مالی به روش غیر بانکی و غیر اوراق بوده و این روش مناسب استان هایی است که بخش خصوصی دارند. صندوق های خصوصی در تمام شرکتهای دنیا سبب توسعه کشورها شده است. در بورس تهران صندوق ۱۱۰۰ میلیارد تومانی تأمین مالی ایجاد خواهیم کرد. استان خراسان رضوی علیرغم این که توسعه پیدا کرده، می تواند مشکل تأمین مالی خویش را بدون رفتن به بانک و از راه صندوق های خصوصی در حوزه تأمین مالی برطرف کند. از نظر شرکتهای دانش بنیان هم سهم مشهد خیلی خوب است.
وی بیان نمود: ما در بورس تهران آمادگی کامل داریم، ضمن پذیرش شرکت ها با استفاده از جعبه ابزار بازار سرمایه به نظام تأمین مالی استان کمک نماییم. بورس تهران ۲۲ تالار منطقه ای و دفاتر تأمین مالی دارد، ما نگاه را تغییر دادیم و تنها بحث آموزش مطرح نیست، بلکه می توانند در پذیرش و بعنوان دبیرخانه هم نقش داشته باشند. اگر بخش خصوصی آمادگی دارد که مرکز تأمین مالی را صفر تا صد تجهیز کند، حاضر هستیم دفتر منطقه ای خویش را به استانی ببریم که مقرر است به مرکز تأمین مالی تبدیل گردد. حاضر هستیم هتل های پنج ستاره مشهد را هم پذیرش نماییم به شرطی که شرایط را رعایت نمایند.
منبع:

1402/05/27
00:18:24
0.0 / 5
292
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد