دکورپرداز
دکور پرداز

جزئیات معاملات سهام در بازار توافقی تشریح شد

جزئیات معاملات سهام در بازار توافقی تشریح شد

دکور پرداز: سرپرست مدیریت عملیات بازار فرابورس ایران با بیان خبر درج سه شرکت در هشتمین بازار فرابورس ایران، جزییاتی از نحوه انجام معاملات و چگونگی خرید و فروش سهام در این بازار را تشریح نمود.به گزارش دکور پرداز به نقل از فرا بورس ایران، محمدصادق غزنوی سرپرست مدیریت عملیات بازار فرا بورس ایران با اشاره به این که معاملات در بازار توافقی بدون دامنه نوسان و حجم مبنا خواهد بود، اظهار داشت: همه معاملات در این بازار به روش بلوکی و معاملات عمده است.
وی با تکیه بر این که مشتریان بازار توافقی بوسیله کارگزاران باید «اقرارنامه و بیانیه پذیرش ریسک» را تأیید و امضا کنند، اضافه کرد: تمامی اشخاص حقیقی و حقوقی به غیر از صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله و صندوق سرمایه گذاری مشترک در سهام، با درآمد ثابت و مختلط می توانند در این بازار حضور داشته باشند.
غزنوی اضافه کرد: سهامداران بازار توافقی می توانند سفارش فروش سهام خرد در تملک خودرا در این بازار ثبت کنند اما امکان خرید سهام بصورت خرد در این بازار وجود ندارد و تنها تامین کننده نقدینگی که از میان سهامداران حقوقی بالای یک درصد یا به عنوان بازار گردان تعیین می شود، می توانند سهام خرد از این بازار خریداری کنند. مابقی متقاضیان خرید در صورتی می توانند نسبت به ثبت سفارش خرید خود اقدام نمایند که سفارش های فروش انتخابی و مورد توافق به میزان حداقل یک دهم درصد از سرمایه پایه شرکت یا پنج میلیاردریال (هرکدام کمتر است) باشد.
وی ارسال سفارش در بازار توافقی را بوسیله ایستگاه های معاملاتی نامک و فقط با اعتبار زمانی روز امکان پذیر دانست و اظهار داشت: استفاده از اعتبار برای خرید سهام و حق تقدم سهام در نمادهای معاملاتی ناشر بازار توافقی مجاز نیست.
غزنوی تاکید کرد: در بازار توافقی، انتشار قراردادهای آتی، اختیار معامله و اختیار فروش تبعی برمبنای سهام درج شده در آن و انجام فروش تعهدی امکان پذیر نیست.
سرپرست مدیریت عملیات بازار فرا بورس ایران با اشاره به این که روزهای معاملاتی این بازار از شنبه تا چهارشنبه هر هفته به استثنای ایام تعطیل رسمی از ساعت ۹ بامداد تا ۱۲: ۳۰ تعیین شده است، اظهار داشت: هرگونه تغییر در وضعیت معاملاتی این بازار حداقل دو روز کاری پیش از اعمال به اطلاع مردم خواهد رسید


منبع:

1402/07/13
19:23:49
0.0 / 5
222
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
لینک دوستان دكور پرداز
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد