دکورپرداز
دکور پرداز

نظارت بر بورس باید بیشتر شود

نظارت بر بورس باید بیشتر شود

به گزارش دکور پرداز، معاون وزیر صمت اظهار داشت: گاهی برای ایجاد عطش در بازار، عرضه مواد اولیه به درستی صورت نمی گیرد، بر این اساس انتظار داریم که فعالیت بورس کالا، به صورت شفاف، متوازن باشدبه گزارش دکور پرداز به نقل از مهر، محمدمهدی برادران در مصاحبه تلویزیونی در مورد عرضه نامناسب مواد اولیه واحدهای صنعتی در بورس کالا اظهار نمود: باید عرضه و نظارت در بورس کالا بیشتر شود. این دغدغه ی جدی برای صاحبان صنایع است و انتظار داریم که بعضی از شرکتهای عرضه کننده مواد اولیه، تلاش کنند به بهانه های مختلف مانند مهندسی عرضه قیمت مواد را تعدیل کنند و با تشکیل رقابت کاذب در بازار، به گران فروشی روی نیاورند.
معاون صنایع عمومی وزیر صمت اضافه کرد: گاهی برای ایجاد عطش در بازار، عرضه مواد اولیه به درستی صورت نمی گیرد، بر این اساس انتظار داریم که فعالیت بورس کالا، به صورت شفاف، متوازن باشد و عرضه متناسب به صورت هفتگی انجام گیرد.
وی اظهار داشت: منابع صنایع بالادستی در بلند مدت به صنایع پایین دست گره خورده، نباید سود صنایع پایین دست به حداقل برسد در حدی که کالاهایشان قابلیت صادرات نداشته باشد.
معاون وزیر صمت اضافه کرد: پارسال ما یکی از صادرکنندگان رادیاتور فولادی بودیم الان به دلیل آنکه فولاد در جهان ارزان شده و تولید رادیاتور فولادی دیگر در کشور مزیت ندارد صادرات ما متوقف شده است. ما به نیابت از تولیدکنندگان موظف به پیگیری آن هستیم.
برادران ضمن اشاره به این که تولید و ایجاد اشتغال رشد پیدا کرده است، اضافه کرد: نرخ بیکاری ما در صنعت به زیر ۱۰ درصد رسیده است.

1402/07/22
08:11:31
0.0 / 5
316
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
لینک دوستان دكور پرداز
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد