دکورپرداز
دکور پرداز
در یك نظرسنجی بررسی شد؛

مهم ترین دغدغه اقتصادی مردم تهران چیست؟

مهم ترین دغدغه اقتصادی مردم تهران چیست؟

دکور پرداز: در تازه ترین نظرسنجی مرکز افکارسنجی سرمایه، مردم شهر تهران مسکن را با بیش از 25 درصد اتفاق آرا، مهم ترین اولویت و دغدغه اقتصادی خود و خانواده خود عنوان کردند.به گزارش دکور پرداز به نقل از مهر، مرکز افکارسنجی سرمایه در تازه ترین نظرسنجی خود به سراغ بررسی اولویت های اقتصادی جامعه رفت و در نخستین بخش این پیمایش، اولویت های اقتصادی که مردم شهر تهران با آن دسته و پنجه نرم می کنند را استخراج کرده است.
این نظرسنجی در مهر ماه ۱۴۰۲ از ۳۸۴ نفر ساکن شهر تهران که ۵۸.۱ درصد آنان عضو خانواده ۳ الی ۴ نفره، ۲۶.۳ درصد خانواده یک الی ۲ نفره، ۱۳.۹ درصد خانواده ۵ الی ۶ نفره و ۱.۷ درصد خانواده ۶ نفره و بیشتر بودند، انجام شد.
بیش از ۲۳ درصد پاسخگویان در خانواده ای زندگی می کردند که درآمد ماهیانه ای بین ۱۱ تا ۱۵ میلیون داشت. ۲۱.۲ درصد عضو خانواده ای با درآمد ۶ تا ۱۰ میلیون و ۲۱ درصد نیز عضو خانواده ای با درآمد ۱۶ تا ۲۰ میلیون بودند. بیش از ۱۷ درصد نیز، درآمد خانواده خودرا بیش از ۲۵ میلیون تومان در ماه اعلام کردند.
همچنین بیش از ۴۰ درصد از پاسخگویان شغل خودرا آزاد عنوان کرده و به ترتیب ۲۱، ۱۶.۴ و ۱۰.۸ درصد از پاسخگویان، کارمند بخش خصوصی، کارمند بخش دولتی و بازنشسته بودند.مبارزه با مفاسد اقتصادی و آقازاده ها، در میان ۵ دغدغه اقتصادی مردم تهران
اولین سوال نظرسنجی نشان داد تامین مسکن با بیش از ۲۵ درصد آرا، مهم ترین دغدغه و اولویت اقتصادی خانوارهای شهر تهران است. همین طور حقوق و دستمزد با ۱۵.۲ درصد، تورم عمومی با ۱۳.۴ درصد، هزینه های درمانی با حدود ۹ درصد و مقابله با مفاسد اقتصادی، رانت و آقازاده ها با ۶.۵ درصد، به ترتیب در اولویت اقتصادی دوم تا پنجم مردم تهران بودند.
تهرانی ها خواهان نظارت بیشتر بر روی بازار برنج و گوشت قرمز
در این نظرسنجی مردم شهر تهران اعلام نمودند به ترتیب تامین برنج، گوشت قرمز و نان با ۳۱.۶، ۲۹.۸ و ۱۲.۷ درصد، بیشترین اولویت و اهمیت را در سبد غذایی آنان از جهت تنظیم بازار و کنترل و نظارت بر قیمت دارد.

1402/07/29
15:12:13
0.0 / 5
278
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
لینک دوستان دكور پرداز
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد