دکورپرداز
دکور پرداز
تحلیل تكنیكال شاخص كل بورس؛

شاخص کل بورس در چه صورتی صعودی می شود؟

شاخص کل بورس در چه صورتی صعودی می شود؟

دکور پرداز: بررسی ها نشان میدهد بورس باز هم به مشوق های جدید برای صعود نیاز دارد و بزرگترین مشوق را می توان ثابت نگه داشتن و یا کاهش نرخ بهره دانست.به گزارش دکور پرداز به نقل از مهر، روز سه شنبه شاخص کل بورس با فشار عرضه در نیمه پایانی معاملات از صعود ۳۱۰۰ واحدی عقب نشینی کرده و ۱۹۵ واحد ریزش کرد، شاخص باز هم در مقابل عرضه ها تاب نیاورد. بررسی ها نشان میدهد بورس باز هم به مشوق های جدید برای صعود نیاز دارد و بزرگترین مشوق را می توان ثابت نگه داشتن و یا کاهش نرخ بهره دانست. در این گزارش شاخص کل بورس را از دید نمودار بررسی می کنیم:

طبق تصویر بالا شاخص کل بورس پس از ریزش در ۶ ماه پیش یک کانال نزولی ساخته که در ۶ ماه اخیر به آن پایبند بوده است. حال در دل این کانال نزولی یک کانال نزولی دیگر در مدت زمان روزانه ساخته است که این کانال را باید به قضایای ۳ هفته اخیر و افزایش خطر سرمایه گذاری ربط داد.
تصویر بالا مربوط به کانال نزولی کوچک در مدت زمان روزانه است، شاخص به جهت اینکه بخواهد صعودی شود باید این کانال را ابتدا به سمت بالا بشکند، همانگونه که در تصویر فوق مشخص است، پس از دو روز رشد نسبتاً خوب، بازار در معاملات روز سه شنبه با افزایش عرضه در نیمه پایانی معاملات مواجه گردید. این عرضه موجب شد یک کندل ضعیف بصورت سنجاقک تشکیل گردد.
همانگونه که در تصویر بالا مشخص است، بازار برای صعود باید با چند کندل قوی در ایام آینده این کانال را به سمت بالا بشکند وگرنه ریزش تا ناحیه یک میلیون و ۹۳۰ هزار واحد (کف کانال کوچک نزولی) دور از دسترس نیست.

طبق تصویر بالا و در مدت زمان هفتگی نمودار، شاخص کل بورس برای صعود به نواحی بالاتر باید مقاومت ۲۰ میلیون و ۳۰ هزار واحد را به سمت بالا بشکند و در آن ناحیه تثبیت شود.
باید دید بازار ساز می تواند با حمایت های دیگر و ایجاد مشوق های جدید روند صعودی جدیدی بوجود آورد یا باز هم شاهد امتداد کانال نزولی بزرگ (چند ماهه) و کانال نزولی کوچک (چند هفته ای) خواهیم بود؟

1402/08/11
13:05:41
0.0 / 5
270
تگها: بازار , سرمایه
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
لینک دوستان دكور پرداز
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد