دکورپرداز
دکور پرداز

واریز سود سهام عدالت متوفیان به حساب وراث از سال آینده

واریز سود سهام عدالت متوفیان به حساب وراث از سال آینده

به گزارش دکور پرداز، معاون شرکت سپرده گذاری مرکزی اظهار داشت: طبق زمان بندی این شرکت، تا انتهای سال سهام عدالت متوفیان به وراث آنان اختصاص می یابد و اوایل سال آینده سود انباشت شده سنواتی نیز بین وراث تقسیم خواهد شد.به گزارش دکور پرداز به نقل از مهر، محمود حسنلو در قسمت خبری اظهار نمود: سامانه میراث به منظور تقسیم هوشمند و انتقال دارایی متوفیان سهام عدالت به وراث تهیه شده و الان ۸ شرکت کارگزاری به صورت برخط به این سامانه دسترسی دارند و سایر کارگزاری های بورسی هم درحال اضافه شدن به سامانه هستند.
وی افزود: طی چند روز آینده هم همه ی کارگزاری های بورسی به این سامانه دسترسی کامل خواهند داشت.
معاون شرکت سپرده گذاری مرکزی اظهار داشت: طبق زمان بندی این شرکت، تا آخر سال سهام عدالت متوفیان به وراث آنان تخصیص می یابد و اوایل سال آینده سود انباشت شده سنواتی هم بین وراث تقسیم خواهد شد.
وی اضافه کرد: بعد از اتصال کارگزاری ها، در هفته آینده ۲ بانک بزرگ کشور به سامانه میراث اضافه خواهند شد و سپس دفاتر خدمات الکترونیک قضایی و دفاتر پیشخوان که بازوی اجرایی هستند، به این سامانه متصل خواهند شد.
حسنلو در مورد تعداد متوفیان سهام عدالت اظهار داشت: از زمان واگذاری سهام عدالت تاکنون، بیشتر از ۳ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر از مشمولین سهام عدالت فوت کردند. پیشبینی ما اینست که بیشتر از ۱۵ میلیون نفر، ورثه این متوفیان باشند.
معاون شرکت سپرده گذاری مرکزی در مورد مراحل تقسیم سهام عدالت میان وراث هم بیان نمود: برای تقسیم ارث بین وراث کافی است، یکی از ورثه با همراه داشتن اصل گواهی حصر وراثت و یکسری مدارک هویتی خود و سایر وراث می بایست به یکی از شعب کارگزاری مراجعه نموده و بعد احراز هویت وراث، اطلاعاتشان در سامانه میراث ثبت و پرونده برای آنها تشکیل خواهد شد.
حسنلو اظهار داشت: پرونده در میز کار (کارتابل) تمامی وراث در سامانه درگاه یکپارچه ذی نفعان بازار سرمایه قابل مشاهده خواهد بود و وراث می توانند در این سامانه، آخرین وضعیت پرونده خویش را مشاهده کنند.

1402/08/13
09:29:17
0.0 / 5
215
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
لینک دوستان دكور پرداز
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد