دکورپرداز
دکور پرداز
فرزین در گفت وگو با دكور پرداز:

ناترازی بودجه و بانک ها به هم وابسته است

ناترازی بودجه و بانک ها به هم وابسته است

به گزارش دکور پرداز، رئیس کل بانک مرکزی اظهار داشت: کسری بودجه دولت منجر به ناترازی می شود و این گونه نیست که صرفا ناترازی بانکها منجر به کسری بودجه شود؛چون ناترازی دولت و بانکها به یکدیگر وابسته اند.محمدرضا فرزین رئیس کل بانک مرکزی در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد مبحث ناترازی بانکها و اقدامات انجام شده، اظهار داشت: در مورد ناترازی بانکها ما سه مؤسسه را که قبلاً گفته بودیم تعیین تکلیف می نماییم، تقریبا تعیین تکلیف شده است. یکی از آنها اعلام انحلال کردیم، دوتای دیگر را هم هر وقت که لازم شد اعلام خواهیم کرد.
وی اضافه کرد: در مورد بقیه بانکها که نا ترازی داشتند ما برنامه اصلاحی داشتیم و هم اکنون درحال اجرای برنامه های اصلاحی هستیم.
رئیس کل بانک مرکزی در مورد تاثیر ناترازی بانکها در ایجاد رشد نقدینگی خاطرنشان کرد: باید گفت کسری بودجه دولت می باشد که منجر به ناترازی شده و این گونه نیست که صرفا ناترازی بانکها منجر به کسری بودجه شود. چون ناترازی دولت و بانکها به یکدیگر وابستگی دارند.
فرزین افزود: ناترازی دولت به بانکها منتقل می شود و این طور نیست که فقط ناترازی بانکها به دولت منتقل شده و منجر رشد نقدینگی شود. ضمن آنکه منشأ ناترازی دولت هم چیز دیگری است.


منبع:

1402/09/07
11:33:33
0.0 / 5
187
تگها: بودجه , دولت
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد