دکورپرداز
دکور پرداز
كارشناس بازار سرمایه در گفت وگو با دكور پرداز مطرح كرد؛

پالایشی ها نتوانستند لیدر بازار شوند

پالایشی ها نتوانستند لیدر بازار شوند

به گزارش دکور پرداز، یک کارشناس بازار سرمایه اظهار داشت: پالایشی ها امروز به نسبت معاملات بهتری داشتند ولی نتوانستند نقش لیدر برای بازار بگیرند و بازار همچنان حول خودرویی ها نوسان می کرد.سپیده منصوری کارشناس بازار سرمایه در گفت و گو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه معاملات آخرین روز هفته در حالی شروع شد که تا روز گذشته شاخص کل برای هشتمین روز متوالی روند صعودی داشت اما امروز شاخص کل با افت ۵۴۵۲ واحدی به عدد ۲۱۷۱۰۵۱ رسید.
منصوری اضافه کرد: همانطور که در گزارش روزانه بورس در خبرگزاری مهر منتشر گردید ارزش معاملات خرد عدد ۶، ۰۲۷ میلیارد تومان را به ثبت رسانده است که نسبت به میانگین هفتگی، ۱۷% کاهش داشته است. اما نسبت به میانگین ماهانه، ۵% افزایش داشته است. بگفته منصوری، پالایشی ها امروز به نسبت معاملات بهتری داشتند ولی نتوانستند نقش لیدر برای بازار بگیرند و بازار همچنان حول خودرویی ها نوسان می کرد. کارشناس بازار سرمایه تشریح کرد: این هفته، هفته متفاوتی برای بازار بورس بود و شرایط بعد مدتها بهبود پیدا کرد روزهای ابتدای هفته انرژی بازار بیشتر بود و رفته رفته کمتر شد. ارزش معاملات در این هفته توانست اعداد خوبی را به ثبت برساند. خبرهای مثبت پیرامون گروه خودرو و تصویب کاهش دوره تجدید ارزیابی دارایی ها از ۵ سال به ۳ سال در مجلس موجب شد گروه خودرو، گروه پر تقاضا در این هفته باشد. منصوری افزود: در آخرین روز معاملاتی بازار معاملات بلوکی جالبی روی تابلو بازار بورس انجام شد. بلوکی ۱۴۵۰ میلیاردی نماد خساپا، یک خریدار و ۴ فروشنده!

بگفته این کارشناس بازار سرمایه، خبر مثبت امروز سخنگوی سازمان بورس درباب درخواست بهره مندی هلدینگ ها و شرکت های سرمایه گذاری از مزایای معافیت های مالیاتی تجدید ارزیابی طبقه سرمایه گذاری بلندمدت می تواند مشوقی برای شرکتها جهت رفتن به سمت تجدید ارزیابی دارایی ها شود. منصوری در آخر اظهار داشت: باتوجه به شکست مقاومت ۲۱۵۰ شاخص کل انتظار می رود هفته آتی بازار متعادل تر در راستای تثبیت و ادامه روند صعودی خود حرکت نماید.


منبع:

1402/09/16
21:29:42
0.0 / 5
252
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
لینک دوستان دكور پرداز
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد