دکورپرداز
دکور پرداز

پیشنهاد مدیرعامل بانک ملت برای حمایت بانک ها از طرح های پتروشیمی

پیشنهاد مدیرعامل بانک ملت برای حمایت بانک ها از طرح های پتروشیمی

به گزارش دکور پرداز، مدیر عامل بانک ملت اظهار داشت: بزرگترین چالش صنعت پتروشیمی کشور، تأمین مالی طرح ها است و مشکلات کنونی راهکارهای داخلی دارند و به کمک ابزارهای جدید تأمین مالی میتوان این چالش ها را رفع کرد.به گزارش دکور پرداز به نقل از بانک ملت، رضا دولت آبادی در نخستین همایش سرمایه گذاری و تأمین مالی صنعت پتروشیمی که با حضور مرتضی شاه میرزایی معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی، عبدالعلی علی عسگری مدیرعامل هلدینگ خلیج فارس، رضا نکویی مدیر سرمایه گذاری شرکت ملی صنایع پتروشیمی، مجید شکرالهی مدیر ارزیابی و سرمایه گذاری داخلی صندوق توسعه ملی، مدیران عامل شرکتهای پتروشیمی و فعالان این عرصه برگزار شد، ضمن تبریک روز صنعت پتروشیمی بر فعالان این عرصه، بر نقش کلیدی این صنعت در تولید و ارزآوری کشور تاکید کرد.
دولت آبادی ضمن اشاره به جایگاه نخست بانک ملت در منابع ارزی و ریالی و همینطور مصارف، از آمادگی بانک ملت برای تأمین مالی طرح های بزرگ صنعت پتروشیمی اطلاع داد و اظهار داشت: بانک ملت همواره با هدف کمک به توسعه صنعت پتروشیمی کشور، نگاه ویژه ای به این صنعت داشته است و تابحال طرح ها و پروژه های ملی بسیاری را در این عرصه تأمین مالی کرده است.
دولت آبادی ضمن اشاره به اهمیت برگزاری این همایش برای رفع دغدغه های حال حاضر صنعت پتروشیمی کشور عنوان کرد: بزرگترین چالش کنونی صنعت پتروشیمی کشور، تأمین مالی طرح ها است و خیلی از مشکلات کنونی راهکارهای داخلی دارند و به کمک ابزارهای جدید تأمین مالی میتوان این چالش ها را رفع کرد.
وی مهم ترین چالش های بانکها برای تأمین مالی طرح های بزرگ را محدودیت ها برای سقف تعهدات و تسهیلات کلان، کنترل اقلام ترازنامه از جانب مقام پولی، عدم امکان اعطای تسهیلات بلندمدت و محدودیت در پرداخت تسهیلات ارزی دانست و عنوان کرد: در صورتیکه بخشی از محدودیت ها برداشته شود، بعضی از مشکلات این صنعت برطرف خواهد شد.
مدیرعامل بانک ملت در ادامه ضمن اشاره به ریسک پایین تأمین مالی طرح های صنعت پتروشیمی، به عرضه پیشنهاداتی جهت تسهیل این امر پرداخت و عنوان کرد: رفع محدودیت ها و افزایش سقف تسهیلات و تعهدات برای تأمین مالی طرح های بزرگ صنعت پتروشیمی کشور کمک شایانی به حل چالش های فعلی خواهد نمود.
دولت آبادی کاهش محدودیت ها در انتشار اوراق مرابحه ارزی را خواهان شد و اظهار داشت: انتشار اوراق ارزی نه تنها تأمین مالی شرکت ها را تسهیل می کند، بلکه منجر به مولدسازی ارزهای غیر مولد خواهد شد و در این خصوص باید جذابیت این اوراق را افزایش داد.
وی ضمن اشاره به تسهیلات تکلیفی بانکها که بر مبنای قانون بودجه کشور تعریف شده، پیشنهاد کرد سالانه حداقل تأمین مالی با مشارکت جهت اجرای یک طرح پتروشیمی در قانون بودجه کشور برای بانکها تکلیف شود.
به گفته دولت آبادی، تخصیص بخشی از سود تقسیمی بانکها به طرح های سرمایه گذاری بزرگ می تواند نتایج مثبتی را برای اقتصاد کشور به همراه داشته باشد.
مدیرعامل بانک ملت ابراز امیدواری کرد این همایش خروجی های ارزشمندی داشته باشد و با بکارگیری ظرفیتهای موجود، راهکارهای مناسبی برای تأمین مالی طرح های بزرگ صنعت پتروشیمی عرضه شود.
همایش سرمایه گذاری و تأمین مالی صنعت پتروشیمی با محورهای عرضه راهکارهای تأمین مالی و ترسیم نقشه راه آتی، رویکرد نوین صندوق توسعه ملی در مشارکت و تأمین مالی طرح ها، نقش پیمان های دوجانبه در تأمین مالی ارزی طرح ها، استفاده از ظرفیتهای بازار سرمایه و ابزارهای نوین تأمین مالی طرح ها و نقش سود حاصل از فروش محصولات پتروشیمی در تأمین مالی طرح ها با مشارکت بانک ملت در مرکز همایش های وزارت نفت برگزار گردید.


منبع:

1402/10/09
08:06:20
0.0 / 5
305
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
لینک دوستان دكور پرداز
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد