دکورپرداز
دکور پرداز

چرا افزایش قیمت سکه و طلا متوقف شد؟

چرا افزایش قیمت سکه و طلا متوقف شد؟

به گزارش دکور پرداز، رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران اظهار داشت: با سیاست و اقدامات جدید بانک مرکزی قیمت طلا از اوج خود کاهش پیدا کرد؛ اما هنوز نسبت به قیمت های قبلی بالاتر است.نادر بذرافشان رئیس اتحادیه سازندگان و فروشندگان طلا و جواهر تهران در گزارش دکور پرداز به نقل از مهر اظهار نمود: از اواسط هفته گذشته شاهد افزایش قیمت طلا بوده ایم به صورتی که سکه حدود ۳.۵ میلیون تومان گران گردید و قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار هم ۹۲ هزار تومان افزایش یافت؛ اما با بیان بانک مرکزی در خصوص عرضه شمش در مرکز مبادله ارز و طلای ایران و عرضه سکه جدید با طرحی نو، قیمت طلا کاهشی شد.
وی اضافه کرد: با رویکرد جدید بانک مرکزی قیمت طلا و سکه کاهشی شد به صورتی که ظرف یک روز قیمت سکه ۲.۵ میلیون تومان کاهش یافت؛ ازاین رو از اوایل هفته شاهد کاهش قیمتها و ایجاد روند نزولی در بازار طلا بوده ایم که خوشبختانه عرضه طلا در مرکز مبادله هم از روز چهارشنبه کلید خورد.
رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران بیان نمود: دولت ظرف یک سال قبل رویکرد مثبتی را دنبال کرده که در آن شرکت ها در برابر صادرات کالای خود طلا وارد می کنند که این رویکرد سبب حل مشکلات ساخته شده و ضعف کشور در حوزه شمش را هم حل کرده است.
وی اضافه کرد: بانک مرکزی برای افزایش نظارت، کنترل و شناسایی مصرف کنندگان واقعی، عرضه طلا در مرکز مبادله را از امروز عملیاتی کرد، همینطور اتحادیه طلا و جواهر تهران هم بعنوان مرجع این صنعت بر حوزه طلا کنترل هایی خواهد داشت.
بذرافشان در رابطه با پیشبینی قیمت طلا در آینده تصریح کرد: با سیاست و اقدامات جدید بانک مرکزی قیمت طلا از اوج خود کاهش پیدا کرد؛ اما هنوز به قیمت های ابتدایی اوج نرسیده و نسبت به قیمت های قبلی بالاتر است. برای پیشبینی روند قیمتها در آینده باید به بازار جهانی، عرضه طلا در مرکز مبادله و رویکرد بانک مرکزی توجه داشت.
رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران تصریح کرد: الان التهابی در بازار طلا وجود ندارد و بازار روند عادی خویش را طی می کند بنابراین؛ امیدواریم ثبات در این بازار ادامه دار باشد و شرایط عرضه هم بگونه ای شکل بگیرد تا متقاضیان بتوانند به سادگی نیاز خویش را مرکز مبادله ایران تأمین کنند.


منبع:

1402/10/29
12:32:57
0.0 / 5
222
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد