دکورپرداز
دکور پرداز

تظاهرات پشتیبانی از فلسطین در جشنواره ساندنس

تظاهرات پشتیبانی از فلسطین در جشنواره ساندنس

دکور پرداز: جشنواره بین المللی فیلم «ساندنس» آمریکا این هفته میزبان یک تظاهرات در پشتیبانی از مردم فلسطین خواهد بود.


به گزارش دکور پرداز به نقل از ایسنا، انجمن همبستگی فلسطین در ایالت یوتا در شبکه اجتماعی خود نوشت: «از شما دعوت می نماییم برای تظاهرات مسالمت آمیز در جشنواره فیلم ساندنس، یکی از بزرگ ترین جشنواره های فیلم مستقل در جهان، گردهم آیید. در صورتیکه بمب ها می بارند، مردم نمی توانند به تماشای فیلم ها بر روی صفحه نمایش خود ادامه دهند و در عین حال نسل کشی در غزه را نادیده بگیرند».
این مراسم با عنوان «بگذارید غزه زنده بماند»، از ساعت ۱۲: ۳۰ پس از ظهر یکشنبه (اول بهمن ماه) در شهر پاک سیتی محل برگزاری جشنواره فیلم ساندنس برگزار می شود.
در ادامه این مطلب در شبکه اجتماعی آمده است: «پارک سیتی میزبان بزرگ ترین جشنواره فیلم مستقل در ایالات متحده است. ده ها هزار نفر در سرتاسر جهان جهت شرکت در این رویداد سفر می کنند و هدف ما این است که به تماشاگران و خبرنگاران خبر دهیم که یوتا در کنار فلسطین است».
با اینحال انجمن همبستگی فلسطینی در ایالت یوتا اشاره کرد این اعتراض به جشنواره فیلم ساندنس وابسته نیست و امنیت این تظاهرات ازطریق یک سازمان مستقر در این ایالت و اداره پلیس پارک سیتی تامین خواهدنمود.
مؤسسه ساندنس در اطلاعیه ای اعلام نمود: «ما همین طور از تظاهرات و تعهد آن به حفظ یک محیط آرام آگاه شده ایم و در صورتیکه برگزارکنندگان این تجمع به جشنواره وابسته نیستند، امنیت و ایمنی تماشاگران جشنواره ما همیشه مورد توجه ماست و ما بطور مداوم با مجریان قانون محلی همکاری می نماییم تا از محیطی آرام، الهام بخش و امن برای همه شرکت کنندگان اطمینان حاصل کنیم».
درخواست ها برای ترک مخاصمه در جنگ اسرائیل و حماس و اعتراضات پیرامون درگیری ها، از شروع جنگ شاهد مشارکت فعالان صنعت سرگرمی بوده است.
به گزارش هالیوود ریپورتر، چند روز پیش سازمانی به نام «فعالان فیلم برای فلسطین» نامه سرگشاده ای منتشر نمود که در آن «فیلمسازان و دست اندرکاران سینما خواهان پایان دادن به نسل کشی و آزادی فلسطینیان شدند.» امضاکنندگان این نامه شامل فیلمسازانی هستند که پروژه هایی در جشنواره ساندنس دارند.
چهلمین دوره جشنواره فیلم ساندنس از ۱۸ تا ۲۸ ژانویه (۲۸ دی تا ۸ بهمن) برگزار می شود.
منبع:

1402/10/30
15:37:49
0.0 / 5
274
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد