دکورپرداز
دکور پرداز
استاندار تهران تاكید كرد:

ضرورت پشتیبانی از بنگاه های اقتصادی لطمه دیده از كرونا

ضرورت پشتیبانی از بنگاه های اقتصادی لطمه دیده از كرونا

دكور پرداز: استاندار تهران بر ضرورت پشتیبانی از واحدهای اقتصادی لطمه دیده از كرونا تاكید نمود.


به گزارش دکور پرداز به نقل از ایسنا، انوشیروان محسنی بندپی در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید که امروز یکشنبه در محل استانداری تهران انجام شد با اشاره به وظایف ذاتی این ستاد در استان تهران اظهار داشت: دو وظیفه رفع موانع و مشکلات تولید و همین طور اعطای تسهیلات به بنگاه های تولید در چارچوب های مختلف از وظایف مهم ستاد تسهیل است که برای پیشبرد این وظایف مقرر شد شورای هماهنگی بانکهای استان تهران بازبینی اساسی دراین زمینه داشته باشد.
وی با تاکید بر لزوم مساعدت و همراهی بانک ها جهت تحقق جهت تولید اضافه کرد: طبق بخشنامه بانک مرکزی در امتداد پشتیبانی از واحدهای لطمه دیده از شرایط کرونا مقرر بود 20 درصد مطالبات پرداخت و بقیه به صورت اقساط پرداخت گردد که با دستورالعمل جدید 7.5 درصد معوقات پرداخت و مشکلات واحدهای تولیدی دراین زمینه رفع می شود.
استاندار تهران افزود: برخی بانک ها همچون بانک کشاورزی این بخشنامه را اجرایی کردند و برخی نیز با استناد به تبصره1 اشکالاتی را بر این امر وارد کردند. منتهی از آنجائیکه مبدأ پشتیبانی از واحدهای تولیدی هستند نگاه جامع تر بانک ها به بخشنامه ها مطالبه جدی است.
وی در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به اینکه امسال علاوه بر تحریم ها و فشارهای اقتصادی با ویروس کرونا نیز درگیر بودیم، اضافه کرد: این ویروس سبب التهابات و تکانه های شدید در اقتصاد دنیا شده و به همین نسبت شرایط دشواری را بر کشور تحمیل کرده است.
بندپی با تاکید بر لزوم تحقق بخشیدن به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص جهش تولید اضافه کرد: همراهی و مشارکت واحدهای تولیدی در موضوع کرونا با افزایش ظرفیت تولید واحدهای تولید کننده اقلام بهداشتی همچون ماسک و مواد ضدعفونی از 600 هزار لیتر به دو میلیون و 800 هزار لیتر و تغییر خطوط تولید، نشان از آمادگی واحدهای تولیدی بر حسب نیازهای کشور است. پس باید این همگرایی و تسهیل شرایط در موضوع جهش تولید نیز محقق شود.
منبع:

1399/03/11
22:55:39
5.0 / 5
2914
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
لینک دوستان دكور پرداز
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد