دکورپرداز
دکور پرداز

اهدای نشان درجه یک هنری به سیمین دخت وحیدی

اهدای نشان درجه یک هنری به سیمین دخت وحیدی

دکور پرداز: در آستانه اختتامیه هجدهمین جشنواره شعر فجر، تعدادی از مدیران و اهالی فرهنگ به دیدار سیمین دخت وحیدی رفتند. در این جلسه یاسر احمدوند نشان درجه یک هنری را به این شاعر انقلاب اهدا کرد.


به گزارش دکور پرداز به نقل از روابط عمومی خانه کتاب و ادبیات ایران، در آستانه اختتامیه هجدهمین جشنواره بین المللی شعر فجر، رضا اسماعیلی، عضو هیئت علمی جشنواره، یاسر احمدوند، معاون امور فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، علی رمضانی، مدیرعامل خانه کتاب و ادبیات ایران، محمدعلی مرادیان، مدیرکل دفتر توسعه کتاب و کتابخوانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و تعدادی از اهالی فرهنگ و ادبیات سه شنبه (۱۰ بهمن ۱۴۰۲) به دیدار سیمین دخت وحیدی، شاعر انقلاب و غزلسرا رفتند.

یاسر احمدوند در این جلسه با تأکید بر ضرورت تجلیل از چهره های فرهنگی و هنری کشور اظهار داشت: زمانی که در سازمان زیباسازی شهر تهران حضور داشتم، یکی از موضوعات این بود که چه کاری می توان برای شناخت افراد نخبه و هنرمند در محل زندگی آنها انجام داد؛ به این فکر کردم، کاش، کاشی هایی طراحی و سردرمنزل این افراد نصب می شد تا معلوم شود این منزل شخصیتی ماندگار است. در این شهر افراد شاخص بسیاری زندگی می کنند و اگر بشود برای شناسایی آنها کاری کرد، اتفاق خوبی می افتد.

حامد محقق، معاون شعر و ادبیات داستانی خانه کتاب و ادبیات ایران نیز در این جلسه درباره ی روند تدوین و انتشار دیوان کامل اشعار سیمین دخت وحیدی توضیح داد: کار تنظیم و تدوین آثار ایشان زیرنظر استادان محترم آقایان رضا اسماعیلی، حسین اسرافیلی و مصطفی محدثی خراسانی در حال انجام است و مراحل پایانی را می گذراند.

در ادامه رضا اسماعیلی، شاعر و پژوهشگر ادبی و عضو هیئت علمی هجدهمین جشنواره شعر فجر درباره ی غزل سیمین دخت وحیدی بیان کرد: زبان ایشان بسیار باطراوت و نوست و تعابیرکلیشه ای را بسیار کم می بینیم. زبان در اشعار ایشان کهنگی ندارد و تعابیر امروزی است؛ به اصطلاح غزل های ایشان جوان است که به عنوان امتیاز آثار ایشان شناخته می شود.

در این جلسه صمیمانه علی فروغی، فرزند سیمین دخت وحیدی، شعرهای «شعرهای اما دریغ»، «فریاد اساطیری»، «ردیف شعر من» و «قرآن بخوان» را از مجموعه شعر «این قوم ناگهان» خواند.

در آخر این دیدار، یاسر احمدوند نشان درجه یک هنری را به بانوی شعر انقلاب سیمین دخت وحیدی تقدیم کرد.


منبع:

1402/11/11
12:39:03
0.0 / 5
342
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
لینک دوستان دكور پرداز
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد