دکورپرداز
دکور پرداز
سرپرست دبیرخانه كمیسیون ماده ۱۶ :

تسریع در روند رسیدگی به پرونده های کمیسیون ماده ۱۶ اقدامی جهادی است

تسریع در روند رسیدگی به پرونده های کمیسیون ماده ۱۶ اقدامی جهادی است

دکور پرداز: سرپرست دبیرخانه کمیسیون ماده 16 از تسریع در روند رسیدگی به پرونده های کمیسیون ماده 16 به عنوان اقدامی جهادی توسط تیم کارشناسی این دبیرخانه یاد کرد.


به گزارش دکور پرداز به نقل از ایسنا، مه لقا احمدبگی، با اشاره به عملکرد این دبیرخانه اظهار داشت: باهدف تامین رضایت خاطر ایثارگران نسبت به سرعت، دقت و شفافیت در آراء صادره و پیرو دستور رییس جمهور مبنی برای اتخاذ تدابیر ویژه برای تکریم در رضایتمندی مردم در دستگاه های اجرائی ۹ آذر ۱۴۰۱ در سالی که گذشت تغییراتی در روند امور اداره کل دبیرخانه کمیسیون ماده ۱۶ صورت گرفت.
وی ادامه داد: همچون این اقدامات بررسی فرآیندهای کاری موجود و حذف فرایندهای زائد و بازتعریف وظایف محوله به پرسنل بود که به شکل مشهودی در تسریع رسیدگی به پرونده شکایات به ثبت رسیده موثر بوده است.
احمد بگی اظهار داشت: از آنجائیکه قسمتی از پرونده های وارده به این دبیرخانه در سالهای گذشته به دلیلهای مختلف با اطاله رسیدگی مواجه و موجبات تکدر خاطر ایثارگران را فراهم آورده بود. تیم کارشناسی این دبیرخانه با اقدامی جهادی روند رسیدگی به پرونده ها را تسریع بخشیده و در این جهت با تعیین تکلیف پرونده هایی که به علت پیچدگی امر کارشناسی با اطاله روبه رو شده بودند و تعامل موثر و سازنده با ادارات کل ذیربط در بنیاد در افزایش سرعت رسیدگی به پرونده ها توفیق یافته است. از طرف دیگر با بررسی های انجام شده و مداقه در رویه های جاری در دستگاه های اجرائی و معاونت های خدمات رسان در بنیاد پشنهاداتی جهت انطباق هر چه بیشتر رویه های اجرائی با قوانین و مقررات با هدف کاهش آمار شکایات و پرونده های ورودی به دبیرخانه و استیفاء شایسته حقوق ایثارگران به مراجع مذکور ارائه شده است.
احمدبگی اظهار داشت: در بخش تبادل لوایح با دیوان عدالت اداری که قبل از این با تاخیر مواجه بود با تلاش و زحمات قابل تقدیر پرسنل دبیرخانه هم اکنون تبادل لوایح در مهلت قانونی مقرر صورت می پذیرد که همین مورد در تسریع روند رسیدگی به پرونده های ایثارگران در دیوان عدالت اداری تاثیر به سزایی خواهد داشت.
وی اظهار داشت: در آغاز سال جاری روند رسیدگی به پرونده های ارجاع شده از دیوان عدالت اداری جهت رسیدگی مجدد در دبیرخانه با تاخیر مواجه بود که با تلاش تیم اداری و کارشناسی دبیرخانه و برنامه ریزی دقیق امور، پرونده های مواجه با اطاله در این زمینه تعیین تکلیف شده و نسبت به آنها اتخاذ تصمیم شد و هم اکنون پرونده های واصله از دیوان با قید فوریت در دستور رسیدگی قرار گرفته و بعد از انجام استعلامات منتهی به صدور رای در کوتاهترین زمان ممکن می شود و با تاخیر در این زمینه مواجه نیستیم.
احمدبگی عنوان کرد: بمنظور حفظ و نگهداری دقیق مستندات موجود در بایگانی دبیرخانه کمیسیون ماده ۱۶ امسال تلاش در راستای ایجاد ‌بایگانی الکترونیک این اداره کل به ثمر نشست و این پروژه در مرحله انعقاد قرارداد با شرکت مجری منتخب در مناقصه برگزار شده بوده و به موازات این امر روند آماده سازی پرونده های مضبوط در بایگانی جهت شروع پروسه اسکن اوراق شروع شده و هم اکنون بیش از ۵۰ هزار برگ از مستندات برگ شماری و ثبت و ضبط شده و جریان امور ادامه دارد.
وی ادامه داد: با همه کوشش های صورت گرفته، هنوز با نقطه مطلوب ارائه خدماتی که در شان این عزیزان باشد اندکی فاصله داریم که امیدوار هستم با تدابیر ایام آتی ه اهداف تعیین شده نائل شویم.1402/11/19
13:34:00
0.0 / 5
328
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد