دکورپرداز
دکور پرداز
برگزیده جشنواره امام رضا (ع):

شاعران سیره امام رضا (ع) را مطالعه کنند

شاعران سیره امام رضا (ع) را مطالعه کنند

به گزارش دکور پرداز، نفر اول «شعر عربی رضوی» دوره بیستم جشنواره بین المللی امام رضا (ع) می گوید: برای دوری از تکرار، مطالعه مستمر در رابطه با سیره امام رضا ضد السلام لازم و ضروری می باشد.


به گزارش دکور پرداز به نقل از ایسنا، عماد آل کثیری، شاعر که نفر اول «شعر عربی رضوی» دوره بیستم جشنواره بین المللی امام رضا (ع) شده است اظهار داشت: جشنواره بین المللی شعر رضوی در دو بخش فصیح و بخش محلی انجام شد که من در بخش محلی آن اثرم را ارائه کرده بودم و موضوع آن دوربینی بود که حالات زوار در ایستگاه های فرودگاه و قطار و همه محل ها تا خود حرم را انعکاس می داد که در این اثر اهتمام داشتم نگاه نو و جدیدی باشد که منحصر در فضای حرم نشود.

او اضافه کرد: جشنواره شعر عربی ۱۳ سال است که برگزار می گردد پس اگر یک شاعر بخواهد ۱۳ سال از عمر ادبی خودرا معطوف یک موضوع کند، لاجرم در یکی دو اثر قادر به خلق و نوآوری در آن حوزه خواهد بود و سالهای دیگر بیشتر تکرار و تقلید خواهد بود پس برای دوری از این تکرار، مطالعه مستمر درباره ی سیره امام رضا مقابل السلام لازم و لازم است.

آل کثیری اشاره کرد: شاعران علاقمند در این زمینه باید با مطالعات بیشتر درباره ی سیره رضوی اهتمام کنند آثار جدیدتری در باب زیارت و در ابعاد مختلف خلق کنند چونکه کارهایی که برمبنای بینش باشد، برای مخاطب نیز اثرگذاری بیشتری دارد و سبب می شود برمبنای یک اثر درست، بینش برخی مردم هم نسبت به مقوله زیارت و سیره امام هشتم (ع) بازتر شود.

او با اعلان اینکه بیشتر در قسمت شعر عربی شرکت کرده، بیان کرد: جشنواره بین المللی امام رضا مقابل السلام با اهمیت ترین جشنواره ای است که در طول سال در کشور برگزار می گردد که قبلا بطور متوسط در حدود ۳۰ شاعر از خارج از ایران در بخش شعر فصیح مشارکت داشتند اما سال قبل این رقم به ۹۰ اثر رسید که این افزایش آمار در بخش خارجی دلیل محکمی بر موفقیت جشنواره است.

بگفته آل کثیری، این افزایش آمار آثار در بخش های مختلف جشنواره دلیل رشد کیفی و شناخته شدن آن در داخل و خارج نیز هست و این با وجود آنست که هر شاعر فقط می تواند یک اثر بفرستد و تعداد آثار نشانگر تعداد شاعران شرکت کننده است.

او گریزی به مبلغ جوایز بخش فصیح جشنواره زد و اشاره کرد: جوایز نفرات اول تا سوم فصیح بین المللی مبلغ مناسبی است اما جوایز شاعران محلی کمتر است و البته در سال قبل افزایش داشته اما فکر می کنم باید تغییری در این خصوص صورت گیرد تا شاعر محلی اثر خودرا کم ارزش نداند و مشارکت کم نشود.1402/11/20
15:39:29
0.0 / 5
312
تگها: مبل
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
لینک دوستان دكور پرداز
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد