دکورپرداز
دکور پرداز

بورس باز هم به سمت سرازیری رفت سقوط 8200 واحدی شاخص کل

بورس باز هم به سمت سرازیری رفت سقوط 8200 واحدی شاخص کل

به گزارش دکور پرداز، بازار سرمایه امروز هم وضعیت خوبی را طی نکرد تا باز هم فعالان بازار سرمایه نگران شوند.به گزراش خبرنگار مهر، شاخص کل بورس در پایان معاملات امروز با ریزش بیشتر از ۸۰۰۰ واحدی همراه شده که سبب نگرانی فعالان این بازار شد. ارزش معاملات خرد عدد ۴، ۵۲۷ میلیارد تومان را به ثبت رسانده است که نسبت به میانگین هفتگی، ۵% افزایش داشته است. اما نسبت به میانگین ماهانه، ۷% کاهش داشته است.
در یک هفته گذشته برآیند معاملات در بازار سهام، خروج نقدینگی حقیقی (فروش حقیقی به حقوقی) به ارزش ۴۶۴ میلیارد تومان را نشان داده است. امروز هم روند خروج نقدینگی حقیقی برای چهارمین روز متوالی با ثبت رقم ۳۳۴ میلیارد تومان همچنان ادامه دارد. این درحالی است که در یک هفته گذشته از شدت خروج نسبت به میانگین ماهانه کاسته شده است.
برآیند معاملات صندوق های درآمد ثابت هم در یک هفته گذشته حاکی از ۸۳ میلیارد تومان ورود نقدینگی حقیقی به این صندوق ها است. اما امروز ۳۲۶ میلیارد تومان نقدینگی حقیقی از صندوق های درآمد ثابت خارج شده است. در یک هفته گذشته شیب خروج از این صندوق ها هم نسبت به میانگین ماهانه در حال افزایش می باشد.
ارزش صف های خرید ۵۲ میلیارد تومان است که کاهش ۱۱۱ میلیارد تومانی نسبت به میانگین هفتگی را نشان داده است. همینطور ارزش صف های فروش هم با کاهش ۲۰ میلیارد تومانی نسبت به میانگین هفتگی همراه بوده و در محدوده ۲۰۳ میلیارد تومان قرار دارد.
بیشترین ارزش معاملات را گروه خودرویی با ثبت رقم ۶۱۴ میلیارد تومان (۲.۷ برابر میانگین هفتگی) به خود مختص کرده است. بعد از آن گروههای انبوه سازی با ارزش معاملات ۴۱۷ میلیارد تومان (۱.۲ برابر میانگین هفتگی) و سرمایه گذاری ها با ارزش معاملات ۲۹۲ میلیارد تومان (۱.۸ برابر میانگین هفتگی) قرار دارند.
گروه کاغذی با ارزش معاملات ۱۷ میلیارد تومان (۳.۳ برابر میانگین هفتگی) بیشترین ارزش معاملات را نسب به میانگین هفتگی داشته است. بعد از آن گروه پالایش فرآورده های نفتی با ارزش معاملات ۸۳ میلیارد تومان (۳.۲ برابر میانگین هفتگی) و گروه کاشی و سرامیک با ارزش معاملات ۸۵ میلیارد تومان (۳.۱ برابر میانگین هفتگی) قرار دارند.


منبع:

1402/11/24
08:30:30
0.0 / 5
339
تگها: بازار , سرمایه
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
لینک دوستان دكور پرداز
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد