دکورپرداز
دکور پرداز

چرا با وجود کاهش قیمت انس جهانی، طلا در ایران ارزان نشد؟

چرا با وجود کاهش قیمت انس جهانی، طلا در ایران ارزان نشد؟

به گزارش دکور پرداز، رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران اظهار داشت: با وجود کاهش قیمت طلای جهانی، به علت بالا بودن قیمت ارز و قفل بودن معاملات، قیمتها در بازار داخل آنطور که بنظر می رسید کاهش نیافت.نادر بذرافشان رئیس اتحادیه سازندگان و فروشندگان طلا و جواهر تهران در گفت و گو با خبرنگار مهر در مورد این که کاهش قیمت جهانی طلا چقدر روی قیمتها در بازار داخلی اثر گذاشته است، اظهار داشت: طی روزهای گذشته با کاهش قیمت انس جهانی، قیمت طلا در داخل هم با کاهش جزئی همراه شد.
وی اضافه کرد: علت اصلی عدم اثرگذاری کاهش انس جهانی بر قیمت های داخلی، بالا بودن نرخ ارز است. با عنایت به این که قیمت ارز نسبت به انس کمتر کاسته شده است بنابراین افت قیمت های جهانی نتوانسته اثر زیادی بر بازار داخلی طلا بگذارد؛ بگونه ای که قیمت سکه امامی این هفته نسبت به هفته گذشته فقط ۹۰۰ هزار تومان با کاهش قیمت مواجه گردید.
بذرافشان به مسدود شدن حساب ۴۰۰ فعال صنعت طلا اشاره نمود و اظهار داشت: چندی است که بازار طلا به علت انسداد حساب ۴۰۰ طلافروش بحرانی شده و معاملات را در بازار طلا بشدت کاهش داده است. بر همین مبنا هم با وجود نزدیک بودن به شب عید متأسفانه مبادلات آنطور که باید و شاید در بازار طلا صورت نمی گیرد.
وی تصریح کرد: از ۴۰۰ حساب مسدود شده فقط حدود ۲۰ حساب باز شده است و مسؤولان هر روز قول می دهند که انسداد را به صورت کامل برطرف کنند اما هنوز اتفاقی نیفتاده است. بر همین مبنا هم هم اکنون تعداد کمی از طلافروشان درحال کار هستند.


منبع:

1402/11/27
16:16:49
0.0 / 5
324
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد