دکورپرداز
دکور پرداز
منتظرالمهدی:

به ارتباط اثربخش پلیس و جامعه هنری کشور باور داریم

به ارتباط اثربخش پلیس و جامعه هنری کشور باور داریم

به گزارش دکور پرداز، معاون فرهنگی و اجتماعی فراجا تئاتر را یکی از مهم ترین جلوه های هنر در جلوگیری از صدمه های اجتماعی عنوان نمود و اظهار داشت: به ارتباط اثربخش پلیس و جامعه هنری کشور باور داریم.


به گزارش دکور پرداز به نقل از ایسنا، سردار سعید منتظرالمهدی در جلسه «نقش و جایگاه هنرهای نمایشی در جلوگیری از صدمه های اجتماعی» که با حضور اهالی و خبرگان فرهیختگان عرصه تئاتر کشور همچون دکتر مقصود نعیمی ذاکر مدیرعامل خانه تئاتر، رضا بنفشه خواه بازیگر باسابقه سینما و تلویزیون، فرزان دلفان سرپرست شورای نظارت و ارزشیابی اداره کل هنرهای نمایشی، مسعود آب پرور کارگردان مطرح سینما و تئاتر، دکتر حسین طاهری تهیه کننده آثار و مستندات ماندگار و تهیه کننده کلان پروژه سریال سلمان فارسی و تنی چند از اهالی تئاتر برگزار شد، اظهارکرد: فراجا در حوزه اجتماعی به دنبال بهره مندی از ظرفیت هنرهای نمایشی و هنرمندان برای جلوگیری از صدمه های اجتماعی است و در این نشست و جلسه هم فرصتی فراهم گردید تا با شنیدن نقطه نظرات فرهیختگان این حوزه بتوانیم با استفاده از مهارتی چون هنر بخصوص تئاتر در مورد مبحث جلوگیری از صدمه های اجتماعی با نگاه هنردرمانی و تئاتردرمانی به بحث و گفت و گو بنشینیم.
وی ادامه داد: یکی از اولویت های ما در پلیس؛ بررسی، تعمق و برنامه ریزی برای کاهش صدمه های اجتماعی است و اعتقاد داریم به هر میزان صدمه های اجتماعی در جامعه افزایش یابد، جرایم هم سیر صعودی پیدا می کند.
منتظرالمهدی بیان نمود: با نگاه تئاتر درمانی میتوان به مقوله مهم صدمه های اجتماعی ورود کرد و طبیعتا هنرهای نمایشی به جلوگیری از پدیده های نوظهور صدمه زا که جوانان و نوجوانان با آن سروکار دارند، کمک خواهد نمود.
وی اظهار داشت: فلسفه برگزاری این جلسه شنیدن دیدگاه های نخبگان تئاتر به حوزه صدمه های اجتماعی است.
دکتر نعیمی ذاکر، مدیرعامل خانه تئاتر ضمن تشکر از دعوت و تشکیل این جلسه بیان نمود: این که هنر تئاتر را در تیترِ فعالیتهای معاونت فرهنگی و اجتماعی پلیس قرار دادید جایِ بسی خرسندی است.
وی افزود: هر هنری با توانمندی خودش می تواند اثربخشی داشته باشد؛ در مورد صدمه های اجتماعی که در همه جوامع وجود دارد هنر هم می تواند به مدد پیشگیری و درمان بیاید و این توانمندی در تئاتر وجود دارد.
نعیمی با بیان اینکه تئاتر یک هنر کهن است و امروز به گونه های متفاوت، دسته بندی های سنی دارد، عنوان کرد: در وضعیت کنونی با عنایت به این حجمِ انتقالِ پیام باید به نحوی ماتریس ارسالِ پیام را طراحی نماییم که اغتشاشِ فکریِ جامعه را تعدیل کند.
وی با بیان اینکه تئاتر یک هنر ریشه ای است، عنوان داشت: باید تلاش نماییم جایگاه تئاتر را باردیگر بازسازی و این نگاه پلیس به نقشِ تئاتر بطور قطع در کاهش صدمه های اجتماعی موثر خواهد بود.
میهمانان دیگر این جلسه هم هریک با عرضه نقطه نظرات خود موضوع هایی نظیر اولویت ها در جلوگیری از صدمه های اجتماعی، تاکید بر اثرگذاری تئاتر و تداوم جلسات این چنینی را مطرح نمودند.
به گزارش سایت پلیس؛ در ادامه تاکید شد: چنین جلساتی باید با مراکز دانشگاهی و آموزش و پرورش هم برگزار گردد تا صدمه های اجتماعی احصاء و جامعه تئاتری کشور روی آن متمرکز شوند.
از دیگر موضوعات مطرح شده در این نشست، بهره گیری از ظرفیت تئاتر خیابانی است که به علت نزدیکی و ارتباط تنگاتنگ با مردم می تواند اثرگذاری قابل توجهی بر روی ذهن شان داشته باشد.
تشکیل شورا، اتاق ایده و استفاده از پرونده های پلیسی جذاب برای تولید آثار فاخر با حضور هنرمندان سرشناس از دیگر پیشنهادات مطرح شده در این نشست بود.1402/12/03
13:57:19
0.0 / 5
242
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد