دکورپرداز
دکور پرداز

ارز مسافرتی هوایی به چه کسانی تعلق می گیرد؟

ارز مسافرتی هوایی به چه کسانی تعلق می گیرد؟

به گزارش دکور پرداز، سرانه فروش ارز مسافرتی هوایی به متقاضیان از ۵۰۰ به ۱۰۰۰ یورو افزایش خواهد یافت.به گزارش دکور پرداز به نقل از مهر، برپایه مصوبه ای که از جانب بانک مرکزی صادر شد، مسافرانی که می خواهند به خارج از کشور سفر کنند (البته نه هر کشور خارجی) می توانند مبلغی را بعنوان کمک هزینه سفر دریافت نمایند. این کمک هزینه به این شکل است که بانک مرکزی، ارز را با قیمتی کمتر از قیمت بازار می دهد. این مبلغ تنها یک مرتبه در سال به افراد تعلق می گیرد. برای آنکه بتوانید این ارز را تهیه کنید، باید اول بلیط هواپیمای سفر خارجی خویش را بخرید. بعد می توانید به سامانه خرید آنلاین ارز مسافرتی رجوع کنید یا به بانکهای معینی بروید که ارز مسافرتی عرضه می کنند. برای دریافت ارز مسافرتی باید مدارک سفر خارجی خویش را همراه داشته باشید.
قبل از سال ۱۳۹۷ ارز مسافرتی معادل ۱۰۰۰ دلار آمریکا برای هر نفر بود، اما از سال ۹۷ به بعد که قیمت ارز جهش بسیار زیادی پیدا کرد، این مقدار تا مدتی به یک سوم خود کاهش پیدا کرد و به ۳۰۰ دلار یا یورو برای هر نفر رسید. در سال ۱۴۰۲ این میزان ارز به ۵۰۰ یورو رسیده بود.
با عنایت به ایام پایانی سال و افزایش تقاضای ارز مسافرتی، در جهت مدیریت بازار ارز و پوشش نیاز ارزی متقاضیان، سرانه فروش ارز مسافرتی هوایی به متقاضیان از ۵۰۰ به ۱۰۰۰ یورو افزایش خواهد یافت و از تاریخ ۷ اسفند ۱۴۰۲ اجرایی می گردد.

لازم به ذکر است، مدارک مورد نیاز در عرضه درخواست خرید ارز متقاضیان شامل عرضه گذرنامه معتبر، بلیط مسافرت هوایی و رسید پرداخت عوارض خروج از کشور می باشد. تحویل ارز در درگاه خروجی فرودگاه ها به مسافران صورت می پذیرد.

گفتنی است: متقاضیان با عرضه مدارک مورد نیاز می توانند به شعب منتخب بانکهای عامل ملی، ملت و سامان رجوع نمایند.

1402/12/06
13:48:55
0.0 / 5
216
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد