دکورپرداز
دکور پرداز

بهترین مایع آب بندی

بهترین مایع آب بندی

در این مقاله از سری مقاله های پارس مهر می خواهیم بصورت جامع و کامل در مورد محصولات آب بندی نانو صحبت کنیم.


مایع و چسب آب بندی نانو چیست؟ بهترین مایع آب بندی

در این مقاله از سری مقاله های پارس مهر می خواهیم بصورت جامع و کامل در مورد محصولات آب بندی نانو صحبت کنیم که مایع و چسب آب بندی نانو چیست؟ در چه مواردی جایز هستیم که از این محصولات استفاده کنیم؟ و چگونه استفاده میشود؟

همان طور که از نام آن پیداست شما اگر بخواهید سطح و یا سازه ای را آب بندی کنید باید از این محصولات استفاده کنید و بطور کلی یکی از جدید ترین و به روز ترین روش های آب بندی و عایق سازی است که علاوه بر اینها موجب ایجاد مقاومت چندین برابر نیز سطح شما می شود.

مواد آب بندی نانو به شکل مایع هستند و در تهیه آن از فناوری کو پلیمرهای اکریلیک فن آوری شده با نانو استفاده شده است در نتیجه استفاده از مقدار کمی از این محصولات بصورت یک لایه نازک موجب آب بندی و عایق شدن سطوحی مانند گچی و سیمانی می شود.

نکته قابل توجه این است که علاوه بر ضد آب کردن سطوح مورد نظر از ایجاد ترک و شکاف جلوگیری می کند و مانع نفوذ رطوبت می شود و موجب آب بندی و ایزولاسیون کلیه مکان های آب گیر و مرطوب می شود در نتیجه طول عمر سطوح و سازه چندین برابر می شود.

از آنجایی که کارخانه پارس مهر عضو انجمن بتن ایران است و همچنین طبق آزمایشات صورت گرفته توسط کارشناسان روی کیفیت چسب ها و مواد آب بندی نانو پارس مهر، ما به شما تضمین صد در صد کیفیت و نانو بودن محصولات مایع و چسب های آب بندی را به شما مشتریان و مصرف کنندگان عزیز می دهیم تا با خیال راحت استفاده کنید.

 

چگونه مایع آب بندی نانو عمل می کند؟

برای ترمیم بندکشی ها و همچنین آب بند کردن سطوح باید مایع آب بندی نانو را با پودر سنگ و پودر سیمان به صورت مساوی مخلوط و ملات خمیری درست کنیم در نتیجه موجب واترپروف کردن سیمان می شود و اینکه سازگاری بسیار بالایی با سیمان دارد و قابل افزودن به ملات های بتنی است.

یکی دیگر از شاخصه های خیلی مهم که موجب تمایز چسب آب بندی نانو پارس مهر با چسب های دیگر شده است خاصیت ضدجلبک بودنش است و از مانع تجمع جلبک ها و باکتری ها و رشد و تکثیرشان می شود.

بخش‌‌های مختلف یک ساختمان، می‌تواند با محصولات مواد آب بندی، ترمیم شود و کیفیت مصالح ساختمانی را با استفاده از ویژگی های این مواد، افزایش دهد. نانو آب بندی ساختمان، زمانی که بر روی سطوح مربوطه اجرا می‌شود؛ مواد نانو به داخل سطوح مورد نظر، نفوذ کرده و درزهایی که امکان نفوذ آب، به آن‌جا وجود دارد را می‌بندد، همچنین نحوه عملکرد مواد آب‌بندی، باعث بالا رفتن مقاومت سطوح، از نظر کیفیت نما و جنس مصالح، می‌شود.

 

مایع آب بندی نانو پارس مهر

ویژگی های چسب و مایع آب بندی نانو:

 • مقاوم در برابر کلیه مواد اسیدی، قلیایی و شوینده ها می باشد
 • مقاوم در برابر فشارهای مثبت و منفی آب و چسبندگی بسیار زیاد
 • مقاوم در برابر رشد جلبک و باکتری
 • کاملا سازگار با محیط زیست می باشد.
 • آنتی باکتریال و آنتی UV
 • جایگزین بسیار مناسب عایق های سنتی ( قیرگونی و ایزوگام )
 • آب بندی و ایزولاسیون قوی و 100%
 • طول عمر بالا
 • فاقد آلودگی و آسیب های فیزیولوژی می باشد.
 • کاربرد آنها ساده است.
 • رنگ پذیرند
 • خطر آتش سوزی ندارند.
 • چسبندگی خوبی نسبت به سطوح مختلف دارند.
 • در هیدراسیون ملات های سیمانی شرکت فعال داشته و مانع از ایجاد تخلخل در بتن می گردند.
 • از آنجائیکه بر اساس سازگاری ۱۰۰% با مواد ساختمانی طراحی و ساخته شده اند دارای عمری معادل سیمان می باشند.
 • براحتی روی انواع سطوح ساختمانی قابل اجرا هستند.
 • روی این مواد هر پوشش دیگری قابل استفاده است و نیازی به نصب فنس و توری نمی باشد.

روش عمومی اجرا مایع و چسب آب بندی:

نکته بسیار مهم: با در نظر گرفتن مکان و سطحی که می خواهید آب بندی کنید، روش های اعمال و اجرا نیز ممکن است تغییر کند.

 1. برای آب بندی سطوح سیمانی:

یک واحد محلول آب بندی را با یک واحد آب ترکیب کنید و با قلمو روی سطح، دو دست به فاصله خشک شدن لایه قبلی، اجرا نمایید.

یک واحد سیمان و دو واحد پودر سنگ الک شده (سیلیس میکرونیزه) را بصورت جداگانه با هم ترکیب نموده و آن را به یک واحد از محلولتان که با یک واحد آب ترکیب کرده اید اضافه نمایید سپس دوغاب روان به دست آمده را با قلمو روی سطح، دو دست به فاصله خشک شدن لایه قبلی، اجرا نمایید.

2: برای آب بندی رنگ (برای بدست آوردن رنگ ضد آب) :

اگر مایل به رنگ کردن سازه هستید، می‌توانید از ترکیب سه واحد رنگ اکریلیک (پایه آب)، با یک واحد چسب آب بندی پارس مهر استفاده کنید.

 1. برای آب بندی و رزین نما:

یک واحد محلول آب بندی را با یک واحد آب ترکیب کنید و با قلمو یا پمپ روی سطح، دو دست به طور کامل و با فاصله خشک شدن ظاهری لایه اول اجرا نمایید.

کاربرد مواد آب بندی نانو

همان‌طور که گفته شد، مواد آب بندی نانو امروزه در صنعت ساخت و ساز مورد استفاده قرار می گیرد. برخی از این کاربرد‌ مواد نانو آب بند در یک نگاه:

 • رنگ نانو مخازن بتنی
 • ایزولاسیون حمام، سرویس‌های بهداشتی
 • آب بندی سطوح کاشی و سرامیک شده
 • کف پارکینگ‌ها
 • آب بندی و ایزولاسیون 100% کلیه سطوح سیمانی، گچی و … در حال ساخت (جایگزین قیرگونی و ایزوگام)
 • زیرسازی، نرمه کشی و مقاوم سازی مکان های آب گیر و در معرض نم و رطوبت.
 • استفاده در دوغاب جهت بندکشی، نصب یا ترمیم
 • قابلیت ترکیب در رنگ های اکریلیک به جای آب
 • استفاده در ملات ها جهت آب بندی استخرها و مخازن بتنی.

در اینجا می خواهیم به نحوه آب بندی پشت بام ها، دیواره های یک سطح و ساختمان و آب بندی سرویس های بهداشتی با مایع آب بندی نانو بپردازیم:

آب بندی پشت بام ها:

همانطور که می دانید آب بندی پشت بام خیلی حائز اهمیت است زیرا اگر آب به داخل پشت بام یک ساختمان نفوذ کند، نمای داخلی ساختمان را خراب می‌کند و باعث شوره زدن و سفیدک بر روی سقف پشت بام می‌شود. بنابراین پیشنهاد میکنیم که به جای قیر گونی و ایزوگام کردن پشت بام خود از مایع آب بندی نانو پارس مهر استفاده کنید زیرا علاوه بر اینکه سطح پشت بام را صد در صد ضد اب می کند غیر قابل اشتعال و غیر سمی نیزهست و سازگاری کامل با محیط زیست را دارد.

 

آب بندی نانو

آب بندی دیواره های یک ساختمان

با استفاده از مواد آب بندی نانو حتما دیوار‌ها، سقف و کف‌ها رو آب بندی کنید، تا مانع رطوبت به داخل دیواره های بیرونی و درونی ساختمان خود شوید. این کار باعث بالا رفتن مقاومت دیوار ها در برابر اشعه UV و پوسته پوسته نشدن و ترک نخوردن آن‌ها می‌شود و در نتیجه، کیفیت و ماندگاری یک ساختمان استاندارد را بالاتر می‌برد.

آب بندی سرویس های بهداشتی

میدانید که اگر آب به داخل و پشت سطوح کاشی‌ها و سرامیک های سویس بهداشتی نفوذ ‌کند، باعث پوسیده شدن و ترک برداشتن و همچنین بوی نامطبوعی می‌شود که بسیار آزار دهنده است. بنابراین استفاده از مایع آب بندی نانو پارس مهر از نفوذ آب به داخل آن‌ها جلوگیری میکند و مقاومت مصالحی که در این محیط ها استفاده می‌شوند را بالا می‌رود.

در پایان:

بطور کلی با استفاده از مایع و چسب آب بندی پارس مهر که دارای ویژگی های منحصر بفردی است در وقت و هزینه شما صرفه جویی می کند، همچنین در استفاده از این محصول کلیه اصول فنی و محیط زیستی رعایت شده است. از دیگر محصولات پارس مهر می توان به چسب بتن آب بندی BT7 و چسب بتن BT5 نام برد.

1402/12/06
18:02:50
0.0 / 5
268
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
لینک دوستان دكور پرداز
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد