دکورپرداز
دکور پرداز

اقامت ۶ ماهه عربستان برای عمره گزاران فلسطینی

اقامت ۶ ماهه عربستان برای عمره گزاران فلسطینی

دکور پرداز: عربستان سعودی اعلام نمود به عمره گزاران فلسطینی در جریان بحران انسانی در غزه اجازه اقامت 6 ماهه در این کشور را خواهد داد.


به گزارش دکور پرداز به نقل از ایسنا، عربستان سعودی در اقدامی که بر عمیق تر شدن بحران انسانی در غزه تاکید می کند، تصمیم مهمی برای اعطای اقامت ۶ ماهه به زوار فلسطینی عمره گرفته است؛ زائرانی که هم اکنون امکان بازگشت به کشورشان را به سبب بحران انسانی ناشی از حملات رژیم صهیونیستی ندارند.
این تصمیم که توسط وزارت خارجه فلسطین نیز تائید شده است، در زمانی اتخاذ می شود که نوار غزه تحت تلفات سنگین درگیری های جاری قرار دارد.
وزارت امور خارجه فلسطین از پادشاه عربستان و محمد بن سلمان، ولیعهد این کشور به خاطر آن چه آنرا "رفتار دلسوزانه نسبت به زوار غزه که به سبب موضع تجاوزکارانه رژیم صهیونیستی قادر به بازگشت به کشور خود نیستند" عنوان کرده، تشکر کرده است.
بیانیه این وزارتخانه شرایط وخیمی را که این افراد با آن روبه رو هستند روشن می کند و بر بحران گسترده تری که از ۷ اکتبر ۲۰۲۳ غزه را فراگرفته، تاکید کرده است. قربانیان، بیشتر کودکان و زنان، گرفتار آتش یک درگیری شده اند که محکومیت بین المللی و اتهامات «نسل کشی» را در دیوان بین المللی دادگستری بدنبال داشت.
سایت خبری «BNN Breaking» در این زمینه نوشته است: «در میان تشدید خشونت ها، ابتکار عربستان سعودی نه فقط بوسیله اعطای اقامت ۶ ماهه برای زوار سرگردان عمره، بلکه بوسیله کوشش های بشردوستانه، بارقه ای از امید را ارائه می دهد. عربستان خواهان پایان فوری خصومت ها در غزه بوده است و میزبان نشست مشترک سران کشورهای عربی اسلامی بود که رهبران سرتاسر جهان اسلام، همچون ابراهیم رئیسی - رییس جمهور ایران - و رجب طیب اردوغان - رییس جمهور ترکیه - در محکومیت جنگ غزه متحد شدند...»1402/12/08
11:55:36
0.0 / 5
238
تگها: تركیه , خانه
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد