دکورپرداز
دکور پرداز

سقف برداشت از حساب های بانکی افزایش پیدا کرد

سقف برداشت از حساب های بانکی افزایش پیدا کرد

دکور پرداز: به گزارش دکور پرداز، سقف مجموع تراکنش های خرید کارتی هر مشتری حقیقی در کل شبکه بانکی از مبلغ یک میلیاردریال، به دو میلیاردریال افزوده می شود.به گزارش دکور پرداز به نقل از بانک مرکزی، با استناد به ماده (۱۷) آخرین ویرایش «دستورالعمل شفاف سازی تراکنش های بانکی» اشخاص، مصوب یک هزار و سیصد و پنجاه و پنجمین جلسه مورخ (۱۴۰۱/۱۲/۲۷) شورای پول و اعتبار، هیأت عامل بانک مرکزی در جلسه مورخ (۱۴۰۲/۱۲/۲۷)، آستانه های مقرر در دستورالعمل مزبور را به شرح زیر بروز رسانی کرد:
سقف مجموع تراکنش های خرید کارتی هر مشتری حقیقی در کل شبکه بانکی از مبلغ یک میلیاردریال، به دو میلیاردریال افزوده می شود. همینطور هر مشتری حقیقی مجاز خواهد بود از کلیه حساب های خود در هر مؤسسه اعتباری، روزانه مبلغ دو میلیاردریال را به صورت غیرحضوری برداشت نمایند. این آستانه پیشتر معادل یک میلیاردریال تعیین گردیده بود.
بر همین اساس، مشتریان حقیقی که متقاضی برداشت مبالغ بیشتر از دو میلیاردریال از حساب های خود می باشند، مجاز خواهند بود تا سقف چهار میلیاردریال از حساب را به صورت حضوری از راه شعب بانکی برداشت نموده و برداشت مبالغ بالاتر از چهار میلیاردریال هم صرفا به صورت حضوری از راه شعب بانکی و بعد از عرضه مدارک مثبته مجاز خواهد بود.
بانک ها و مؤسسات اعتباری کشور مکلفند سایر ضوابط و الزامات مربوطه همچون مقررات مبارزه با پول شویی را به نحو مطلوب رعایت و از حسن اجرای کلیه مقررات مرتبه از جانب شعب بانکی اطمینان حاصل کنند.
شایان ذکر است کلیه آستانه های اشاره شده مزبور بعد از تمهید اقدامات فنی لازم با هماهنگی شبکه بانکی و شبکه پرداخت کشور، تا انتهای فروردین ماه ۱۴۰۳ اجرایی خواهند شد.

1403/01/01
13:39:09
0.0 / 5
172
تگها: مبل
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد