دکورپرداز
دکور پرداز
معاون استاندار خراسان رضوی:

میانگین ظرفیت اشغال تمام واحدهای اقامتی مشهد ۳۹ درصد است

میانگین ظرفیت اشغال تمام واحدهای اقامتی مشهد ۳۹ درصد است

به گزارش دکور پرداز، خراسان رضوی معاون فرهنگی، اجتماعی و زیارت استانداری خراسان رضوی اظهار داشت: میانگین ضریب اشغال تمام واحدهای اقامتی از ۱۵ اسفند ماه ۱۴۰۲ تابحال در مشهد ۳۹ درصد بوده است که این آمار نشان داده است کماکان ظرفیت پذیرش زائر و مسافر را در مشهد داریم.حجت الاسلام والمسلمین حجت گنابادی نژاد در گفتگو با ایسنا در مورد میزان میانگین اقامت ثبت شده در مشهد و خراسان رضوی از آغاز طرح نوروزی اظهار نمود: پیشبینی های لازم برای اقامت زائرین در ۳ بخش رسمی، موقت و اضطراری انجام شده است. میانگین ضریب اشغال تمام واحدهای اقامتی از ۱۵ اسفند ماه ۱۴۰۲ تابحال در خراسان رضوی ۳۷ درصد و در مشهد ۳۹ درصد بوده است. این آمار از آن حکایت می کند که مشهد واحدهای اقامتی مشهد کماکان ظرفیت پذیرش زائر و مسافر را دارد.

وی در مورد ظرفیت اشغال واحدهای اقامتی مشهد در روز ۵ فروردین ماه تصریح کرد: ضریب اشغال واحدهای اقامتی رسمی خراسان رضوی در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به عصر پنجم فروردین ماه ۷۰ درصد، واحدهای اقامتی موقت ۸۳ درصد و واحدهای اقامتی اضطراری ۵۱ درصد بوده است.

معاون فرهنگی، اجتماعی و زیارت استانداری خراسان رضوی خاطرنشان کرد: زائرانی که قصد تشرف به مشهد در روزهای نوروز ۱۴۰۳ را دارند، حتما قبل از عزیمت به این شهر محل اقامت خویش را رزرو کنند. زائرین و مسافران می توانند با شماره تلفن ۰۵۱۳۷۰۴۵ که در ارتباط با قرارگاه عملیاتی خدمات سفر مشهد است، تماس حاصل کرده و نسبت به محل اقامت خود راهنمایی دریافت نمایند. همینطور زائرین در صورت ثبت هرگونه شکایت، می توانند شکایت خویش را با همین شماره ثبت کنند.

گنابادی نژاد در مورد آخرین آمار ورودی زائرین به مشهد و خراسان رضوی خاطرنشان کرد: از ۱۵ اسفند ۱۴۰۲ تا پنجم فروردین بیشتر از ۶ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر به خراسان رضوی و مشهد مشرف شده اند. بیشتر از ۵ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر از راه خودروی شخصی، بیشتر از ۵۰۰ هزار نفر از راه حمل و نقل جاده ای عمومی، بیشتر از ۳۷۰ هزار نفر از راه قطار و بیشتر از ۲۰۰ هزار نفر از راه هواپیما در این زمان به مشهد سفر کرده اند.

وی همینطور ضمن تقاضا از ستاد مرکزی خدمات سفر کشور تصریح کرد: مشهد یکی از مهم ترین مقاصد سفر در کشور به حساب می آید که بیشترین تقاضا و سفر را در کشور به خود مختص کرده است. فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد مشهد در روزهای نوروز در بیشترین حالت ممکن ۱۸۰ پرواز دارد، این در شرایطی است که بعضی از استان ها به غیر از تهران تا ۲۴۰ پرواز در روز دارند. کمبود پروازها به مقصد مشهد منجر به لغو رزرو هتل ها می شود که با افزایش ظرفیت پروازی این مشکل برطرف خواهد شد.

وی همینطور ضمن اشاره به وضعیت جاده های خراسان رضوی افزود: در ۲ سال قبل دولت توجه ویژه ای به بهسازی جاده های خراسان رضوی داشته است، اما تأمین نیازهای زائرین جاده های منتهی به مشهد نیازمند ساز و کار ویژه ای است و دستگاههای متولی بایستی از اختیارات قانونی لازم در نظارت و ایفای نقش خود به نحو احسن در تأمین نیاز زائرین استفاده نمایند.
1403/01/07
00:43:08
0.0 / 5
221
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
لینک دوستان دكور پرداز
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد