دکورپرداز
دکور پرداز

تغییر در قوانین جوایز اسکار

تغییر در قوانین جوایز اسکار

به گزارش دکور پرداز، آکادمی اسکار قوانین جدیدی را برای فصل آینده این جوایز اعلام نمود که بر فیلمها در شاخه های بهترین فیلم بین المللی، انیمیشن، موسیقی متن و فیلمنامه نویسی تاثیر می گذارد.


به گزارش دکور پرداز به نقل از ایسنا، بر مبنای قوانین جدید آکادمی، انیمیشن های بلندی که در شاخه بهترین فیلم بین المللی از جانب کشورها معرفی شده اند به شرط دارا بودن شرایط، امکان رقابت در شاخه بهترین انیمشن بلند را هم خواهند داشت.
همچنین پنجره اکران فیلمها جهت شرکت در شاخه بهترین فیلم بین المللی برای اسکار ۲۰۲۵ از ۱ نوامبر ۲۰۲۳ (۱۰ آبان ۱۴۰۲) تا ۳۰ سپتامبر ۲۰۲۴ (۱۰ دی ۱۴۰۳) خواهد بود و فیلمها برای حائز شرایط شدن باید در این بازه زمانی در کشور مبدا اکران سینمایی داشته باشند.
در قسمت موسیقی متن هم لیست نامزدهای اولیه اسکار از ۱۵ به ۲۰ عنوان افزایش خواهد یافت و سه آهنگساز در صورتیکه همه آنها به صورت کامل در موسیقی مشارکت داشته باشند، مجاز به دریافت تندیس های فردی خواهند بود.
در قسمت های فیلمنامه نویسی، آکادمی حالا از رقابت کنندگان می خواهد تا فیلمنامه نهایی را ارسال نمایند.
با ورود به فصل جوایز اسکار ۹۷، تغییراتی در جوایز گاورنرز بوجود آمده است. جایزه یادبود «ایروینگ جی. تالبرگ» که به تهیه کننده خلاقی داده می شود که مجموعه آثارش نشان دهنده کیفیت بالای تولید تصلویر متحرک است، حالا بعنوان تندیس اسکار اعطا می شود.
تعریف جایزه بشردوستانه «ژان هرشولت» هم برای شامل شدن گسترده وسیع تری از تلاشهای بشردوستانه بازبینی شده است و به فردی در صنعت فیلم داده می شود که تلاشهای انسان دوستانه اش به ارتقای رفاه انسانی و کمک به اصلاح نابرابری ها کمک کرده است.
دو جایزه ویژه عرضه شده در جوایز فنی اسکار هم تغییر نام داده اند: جایزه «گوردون ای ساویر» به جایزه یک عمر دستاورد علمی و فنی و جایزه «جان آ. بونر» به جایزه خدمات علمی و فنی تغییر نام دادند.
برای حائز شرایط شدن فیلمهای بلند در جوایز اسکار، این آثار باید بین ۱ ژانویه ۲۰۲۴ تا ۳۱ دسامبر ۲۰۲۴ اکران سینمایی داشته باشد. اکران در سینما-ماشین ها دیگر وسیله ای برای احزار صلاحیت نخواهند بود و منطقه دالاس-فورت هم به شش منطقه لس آنجلس، نیویورک، منطقه خلیج سانفرانسیسکو، شیکاگو، ایلینویز، و آتلانتا (جورجیا) افزوده شد که در آن فیلمها می توانند با اکران سینمایی حائز شرایط می شوند.
هنگامی که یک فیلم اکران اولیه حداقل یک هفته ای خویش را در یکی از شش منطقه معرفی شده بالا در ایالات متحده داشته باشد، باید استانداردهای نمایشی خاصی را هم برای حائز شرایط بودن در شاخه بهترین فیلم بلند رعایت کند.
نود و هفتمین دوره جوایز اسکار در تاریخ ۲ مارس ۲۰۲۵ (۱۱ اسفند) برگزار می شود.
1403/02/04
12:14:58
0.0 / 5
266
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
لینک دوستان دكور پرداز
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد