دکورپرداز
دکور پرداز
بررسی وضعیت اقتصادی كشور در مجلس

قاضی زاده هاشمی: گزارش درآمدهای غیر نفتی دولت به صورت شفاف ارائه شود

قاضی زاده هاشمی: گزارش درآمدهای غیر نفتی دولت به صورت شفاف ارائه شود

دكور پرداز: نایب رییس اول مجلس خواهان ارائه گزارش شفاف درآمدهای غیر نفتی دولت شد.


به گزارش دکور پرداز به نقل از ایسنا، سید امیر حسین قاضی زاده هاشمی در جلسه علنی بامداد امروز (یکشنبه) مجلس و در جریان بررسی وضعیت اقتصادی کشور اظهار داشت: مجلس جدید انتظار دارد گزارش درآمدهای غیر نفتی دولت به صورت شفاف ارائه شود. همین طور باتوجه به شرایط بین المللی و مشکلاتی که در داخل کشور وجود دارد دولت برنامه مدون خودرا در مورد تامین درآمدهای پایدار به مجلس ارائه کند که مبتنی بر آینده فروشی و استقرار نیز نباشد؛ درآمدی که مبتنی بر فروش دارایی های دولت به شکل گسترده نباشد و در آن شفافیت وجود داشته باشد.
وی با اشاره به وجود ابهاماتی در عملکرد سازمان خصوصی سازی اظهار داشت: همین طور نگرانی از آینده بازار بورس وجود دارد که مبادا برای کسب درآمد و به نام کسب درآمد اموال و دارایی ها با قیمت ارزان فروخته شود و عموم مردم به خصوص کسانی که غیر حرفه ای هستند گرفتار مشکل شوند.
نماینده مردم مشهد در مجلس با تاکید بر ضروت ساماندهی مالیاتها تصریح کرد: در لایحه دولت هم معافیت ها بالا رفته بود و هم مجلس معافیتها را رشد داد که این نیازمند بازبینی است که باید با نگاه ایجاد شفافیت و کاهش معافیت اقدامی صورت گیرد.
قاضی زاده هاشمی با تاکید بر لزوم مبارزه با فساد اشاره کرد: یکی از شعارهای اصلی مجلس یازدهم مبارزه با فساد و تحقق شفافیت اقتصادیست. انتظار داریم شاهد ارائه برنامه مدون دراین زمینه باشیم و این مساله بویژه در سازمان خصوصی سازی و بورس و گمرک مورد توجه قرار گیرد.
او همینطور اظهار داشت: باتوجه به وضع تسهیلات دهی و همین طور شیوع ویروس کرونا و مبتلا شدن فعالان اقتصادی اسمتحال وامها باید موردتوجه قرار گیرد.
نایب رییس مجلس خواهان اجرای تبصره دو قانون بودجه سال ۹۹ شد و اظهار داشت: طبق این حکم ۵۰ هزار میلیارد تومان از بدهی دولت باید دراختیار سازمان تامین اجتماعی قرار گیرد اما چون این مبلغ تخصیص داده نشده است بهانه ای برای عدم انجام وظیفه قانونی نسبت به بازنشستگان شده است پس موضوع همسان سازی حقوق بازنشستگان باید تکلیفش برای مجلس روشن شود.
منبع:

1399/03/18
13:40:49
5.0 / 5
2590
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد