دکورپرداز
دکور پرداز
از سوی بانك مركزی

میزان ارز قابل حمل و نگهداری در داخل تعیین شد

میزان ارز قابل حمل و نگهداری در داخل تعیین شد

به گزارش دكور پرداز بانك مركزی دستورالعمل اجرایی مربوط به تعیین میزان ارز قابل حمل، نگهداری و مبادله در داخل كشور را به شبكه بانكی كشور ابلاغ گردید.به گزارش دکور پرداز به نقل از بانک مرکزی، بر مبنای دستورالعمل اجرایی مزبور، حمل و نگهداری ارز (اسکناس) توسط اشخاص حداکثر تا سقف مبلغ ۱۰.۰۰۰ یورو یا معادل آن به سایر ارزها بلامانع بوده و حمل و نگهداری ارز (اسکناس) برای مبالغ بیشتر از ۱۰.۰۰۰ یورو یا معادل آن به سایر ارزها توسط اشخاص، صرفا در صورت داشتن یکی از مدارک شامل: سند مؤسسه اعتباری، رسید سنا و اظهارنامه گمرکی مجاز خواهد بود.
ضمناً سند مؤسسه اعتباری و رسید سنا، حداکثر ۶ ماه از تاریخ صدور دارای اعتبار می باشد و پیش از انقضای مهلت مذکور، دارندگان سند مؤسسه اعتباری و رسید سنا مکلفند به یکی از این روش ها شامل: واریز ارز مربوطه به حساب ارزی نزد یکی از مؤسسات اعتباری، فروش ارز به یکی از مؤسسات اعتباری به نرخ بازار (مندرج در سامانه معاملات الکترونیکی ارز ETS) و یا فروش به صرافی با درج در سامانه سنا اقدام نمایند.
در این ارتباط اسناد مذکور بعد از گذشت مهلت زمانی منظور شده (۶ ماه)، فاقد اعتبار بوده و مشمول قوانین و مقررات مربوطه خواهد شد.
همچنین برای مساعدت با اشخاصی که قبلاً ارز خویش را از راه صرافی های مجاز یا بانک ها و مؤسسات اعتباری تهیه کرده اند، لیکن مهلت زمانی سند بانک و مؤسسه اعتباری یا رسید سنا آنها بیشتر از شش ماه گذشته باشد، از تاریخ ابلاغ این دستورالعمل (۱۱ خرداد ماه ۱۳۹۹)، سه ماه مهلت داده شده تا نسبت به تعیین تکلیف ارز خود در چارچوب یکی از روش های فوق اقدام نمایند.
نکته حائز اهمیت اینکه چنانچه مشخص شود که منشأ ارزهای مبحث دستورالعمل ابلاغی، حاصل از پولشویی و تأمین مالی تروریسم باشد، برابر قوانین و مقررات مبارزه با پولشویی و تأمین مالی تروریسم عمل خواهد شد.
ضمناً به بانکهای عامل و صرافی ها تاکید گردیده، اطلاع رسانی لازم در این خصوص را به مشتریان خود انجام دهند.

1399/03/19
13:15:14
5.0 / 5
2788
تگها: بازار , طلا , مبل
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
لینک دوستان دكور پرداز
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد