دکورپرداز
دکور پرداز
رئیس كمیته گردشگری مسكو:

خواهرخواندگی مسکو و تهران کافی نیست!

خواهرخواندگی مسکو و تهران کافی نیست!

به گزارش دکور پرداز، رئیس کمیته گردشگری مسکو اظهار داشت: خواهرخواندگی تهران و مسکو کافی نیست. ما می توانیم با روابط نزدیک تر، یکدیگر را کامل نماییم و برای تقویت گردشگری ضروریست مشارکت جدی تر داشته باشیم.


به گزارش خبرنگار اعزامی ایسنا به مسکو، اوگنی کوزلوف (Evgeny Kozlov)، معاون اول شهردار و دولت مسکو و رییس کمیته گردشگری شهر مسکو در نشست خبری که در حاشیه مجمع گردشگری بریکس، که با حضور تعدادی از خبرنگاران کشورهای عضو بریکس همچون روسیه، ایران، هند، برزیل، امارات متحده وآفریقای جنوبی در هتل کارلتون مسکو برگزار گردید، با تأکید بر این که گردشگری یکی از اولویت های مسکو است، اظهار داشت: سال قبل مسکو ۲۴.۵ میلیون توریست از سرتاسر جهان داشت، ولی این رقم هنوز کافی نیست و در نظر داریم آنرا دو برابر نماییم. انتظار داریم تا سال ۲۰۳۰ این میزان به بالای ۵۰ میلیون نفر برسد.
رییس کمیته گردشگری شهر مسکو افزود: برای تقویت گردشگری باید در هر کدام از کشورهای عضو بریکس فعالیت نماییم. اولویت هایی را در نظر داریم، بطورمثال ۱۰ سال پیش از همه گیری کوید، ۲۰ درصد مسافرانی که به روسیه می آمدند از مسکو دیدن می کردند، اما این رقم به ۴۰ درصد رسیده است، ولی کافی نیست. برای افزایش گردشگر مسکو ماموریت هایی تعریف شده و در برنامه ریزی های سال بعد بر بازار کشورهای آفریقای جنوبی و برزیل که عضو بریکس هستند، بیشتر متمرکز خواهیم شد.
معاون اول شهردار مسکو اظهار داشت: ما می دانیم در مسکو جذابیت های زیادی وجود دارد که هنوز شناخته شده نیستند، بطورمثال در اینجا بیش از ۴۰۰ موزه مختلف داریم و میراث فرهنگی مسکو نیز بسیار غنی است. ما بیش از ۲۰ هزار رستوران داریم که شامل آشپزی کشورهای مختلف می شوند، بطورمثال رستوران هایی از استانهای مختلف چینی یا ستوران هایی با غذای هندی و همین طور غذاهای خاورمیانه داریم. در نظر داریم برای هر گردشگر از هر کشوری که به اینجا می آید محصولات و خدمات با کیفیتی ارائه نماییم، چون معتقدیم هر توریست یک سفیر برای مسکوست.
رییس کمیته گردشگری شهر مسکو در پاسخ به سوالی درباره ی تاثیر عضویت در بریکس بر رشد همکاریهای گردشگری تهران و مسکو، اظهار داشت: ما می توانیم با روابط نزدیک تر یکدیگر را کامل نماییم و ما یکدیگر را در این راه کامل می نماییم.
او به دفتر گردشگری روسیه که در سفارت این کشور در تهران برای تقویت روابط دو کشور دراین زمینه راه اندازی شده و همین طور لغو ویزای گروهی با هدف تسهیل سفر بین دو کشور ایران و روسیه، اظهار داشت: از زمان لغو ویزای گروهی بین دو کشور، بیش از ۵۰ گروه ایرانی به مسکو آمدند. موجب خوشی است که در رستوران هایی با آشپزی شرقی افراد زیادی را که به زبان فارسی صحبت می کنند، ببینیم.
کوزلوف در ادامه بیان کرد: بر این باور باشید که باید کشور خودرا بیشتر معرفی کنید تا روس ها و مسکو جواهرات نهفته ایران در فرهنگ، طبیعت و استراحتگاه های ایران را کشف کنند تا روابط گردشگری متقابل را تقویت نمایند.
معاون اول شهردار مسکو در پاسخ به سوال دیگری درباره ی اراده مسکو برای خواهرخواندگی با شهرهای مختلف ایران و تاثیر آن برای تقویت روابط گردشگری بین مسکو و دیگر شهرهای ایران، با این یادآوری که مسکو و تهران قرارداد خواهرخواندگی دارند، به اولین سفر تجاری خود از جانب شهرداری مسکو به تهران اشاره نمود و اضافه کرد: اعلام خواهرخواندگی کافی نیست؛ ضروری ست که میان این شهرهای خواهرخوانده مشارکت بیشتری وجود داشته باشد، ما با اصفهان نیز ارتباط داریم و وقتی این شهر را دیدم واقعاً شوکه شدم و تحت تاثیر قرار گرفتم. این مشارکت ها میان شرکت های گردشگری شهرها باید بطور رسمی و جدی تر صورت گیرد، ضمن این که می توان شهرهای دیگر را به آنها اضافه کرد، بطورمثال در بازدید از مسکو، شهرهای دیگری مثل کازان یا سن پترزبورگ نیز که از شهرهای بزرگ روسیه هستند، اضافه شوند.
او اشاره کرد: تقویت روابط گردشگری مشارکت بیشتر توراپراتورهای گردشگری را می طلبد و ما باید در سطح فدرال یا رسمی از آن حمایت نماییم.
رییس کمیته گردشگری شهر مسکو همین طور درباره ی محدودیت هایی که جهت استفاده از کارت اعتباری در روسیه برای توریستهای خارجی وجود دارد در پاسخ به پرسش خبرنگاران هندی، اظهار داشت: روسیه امکان صدور ویزای الکترونیکی (e visa) را برای اعضای بریکس فراهم نموده است، که همراه آن می توانند یک کارت گردشگری برای جابه جایی پول دریافت نمایند، که وقتی به هتل می روند، به پرداخت پول نقد احتیاجی نیست. در حقیقت لازم نیست با این کارت گردشگری پول نقد زیادی در روسیه همراه داشته باشید.
در این جلسه، مهم ترین پرسش ها درباره ی اراده بریکس بر لغو روادید و یا تسهیل سفر بین کشورهای عضو بود، که کوزلوف در این زمینه اظهار داشت: این کشورها برای تقویت گردشگری به اقدامات بیشتری به نسبت لغو ویزا نیاز دارند، لازم است بین این کشورها خط هوایی مستقیم و ارزان وجود داشته باشد.
اولین مجمع گردشگری بریکس ۲۰۲۴ به مدت دو روز با حضور نمایندگان و شرکت های گردشگری از ۹ کشور روسیه، برزیل، مصر، هندوستان، ایران، چین، امارات متحده عربی، اتیوپی و آفریقای جنوبی در شهر مسکو انجام شد و باتوجه به تغییر چشم انداز سیاسی در جهان، راه کارهای تقویت روابط گردشگری و چشم انداز همکاری بین کشورهای عضو بریکس بحث شد.1403/04/02
12:00:29
0.0 / 5
148
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
لینک دوستان دكور پرداز
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد