دکورپرداز
دکور پرداز

حركت صعودی بورس، نزولی شد

حركت صعودی بورس، نزولی شد

به گزارش دكور پرداز روند حركت شاخص بورس در ساعات ابتدایی معاملات امروز صعودی بود و تا مرز ۱۱ هزار و ۳۰۰ واحد پیش رفت، اما ناگهان حركت نزولی به خود گرفت و معاملات در حالی به پایان رسید كه شاخص كل به محدوده یك میلیون و ۱۱۸ هزار واحد بازگشت.


به گزارش دکور پرداز به نقل از ایسنا، معاملات امروز بازار سرمایه در حالی به پایان رسید که شاخص کل این بازار با ۷۹۴ واحد کاهش در رقم یک میلیون و ۱۱۸ هزار واحد ایستاد. اما شاخص کل با معیار هم وزن ۲۴۴۰ واحد افزایش یافت و در رقم ۳۵۹ هزار و ۹۰ واحد ایستاد.
معامله گران این بازار امروز یک میلیون معامله به ارزش ۱۰۶ هزار و ۵۱۲ میلیارد ریال انجام دادند.
ملی صنایع مس ایران، گروه مدیریت سرمایه گذاری امید و گسترش نفت و گاز پارسیان نسبت به سایر نمادها بیشترین تأثیر مثبت و در مقابل صنایع پتروشیمی خلیج فارس، معدنی و صنعتی گل گهر، مخابرات ایران و بانک ملت نسبت به سایر نمادها بیشترین تأثیر منفی را روی بورس گذاشتند. بانک ملت، گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو، پالایش نفت اصفهان، فولاد مبارکه اصفهان، ملی صنایع مس ایران، بانک تجارت و پالایش نفت بندر عباس هم نمادهای پر بیننده امروز بورس بودند.
شاخص کل فرابورس هم کاهشی بود
در آن سوی بازار سرمایه شاخص کل فرابورس هم با ۲۳ واحد کاهش رقم ۱۲ هزار و ۵۶۱ واحد را ثبت نمود. معامله گران فرابورس ۶۰۱ هزار معامله به ارزش ۱۰۵ هزار و ۴۶۱ میلیارد ریال انجام دادند.
سنگ آهن گوهر زمین و پتروشیمی زاگرس نسبت به سایر نمادها بیشترین تأثیر مثبت و سرمایه گذاری صبا تأمین، فولاد هرمزگان جنوب، تولید نیروی برق دماوند، مدیریت انرژی امید تابان هور و فرابورس ایران نسبت به سایر نمادها بیشترین تأثیر منفی را روی فرابورس گذاشتند.
فهرست نمادهای پر ببنیده فرابورس از سهامی ذوب آهن اصفهان، توسعه مولد نیروگاهی جهرم، بانک دی، تولید نیروی برق دماوند، سیمان لار سبزوار، کشت و صنعت شهداب ناب خراسان و فرابورس ایران تشکیل شده بود.1399/03/20
20:42:22
5.0 / 5
2762
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
لینک دوستان دكور پرداز
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد