دکورپرداز
دکور پرداز

تورم آمریكا حدودا صفر درصد!

تورم آمریكا حدودا صفر درصد!

به گزارش دكور پرداز نرخ تورم آمریكا تا آخر ماه می به تنها ۰.۱ درصد رسید.


به گزارش دکور پرداز به نقل از اسوشیتدپرس، متوسط نرخ تورم بزرگ ترین اقتصاد جهان در ۱۲ ماه منتهی به می با ۰.۲ درصد کاهش نسبت به دوره مشابه منتهی به ماه قبل به سطح ۰.۱ درصد رسید. این نرخ تورم که کم ترین سطح تورمی ثبت شده در آمریکا از سپتامبر ۲۰۱۵ تابحال بوده، بیشتر از همه تحت تأثیر کاهش قیمت محصولات انرژی قرار گرفته؛ بگونه ای که تورم بنزین از منفی ۱۰۳۲۲ درصد در ماه آوریل به منفی ۳۳.۸ درصد کاهش پیدا کرده است.
بیشترین عامل افزایشی نرخ تورم آمریکا در ماه آوریل مربوط به گروه مواد غذایی بوده است که تورم چهار درصدی برای آن به ثبت رسیده است. از طرفی هسته تورمی که تغییرات گروه اقلام انرژی و مواد غذایی را به علت نوسانات بالای آنها در نظر نمی گیرد تا آخر ماه می به ۱.۲ درصد رسید که ۰.۲ درصد کمتر از تورم ثبت شده در ماه قبل به حساب می آید.
بر اساس ماهانه هم نرخ تورم آمریکا در ماه می با ۰.۷ درصد افزایش نسبت به ماه قبل به منفی ۰.۱ درصد رسید که بیشترین کاهش ماهانه تورم آمریکا از دسامبر ۲۰۰۸ تابحال به حساب می آید. متوسط نرخ تورم در بازه زمانی ۱۹۱۴ تا ۲۰۱۹ معادل ۳.۲۵ درصد بوده است که بالاترین تورم ثبت شده مربوط به تورم ۲۳.۷ درصدی ژوئن ۱۹۲۰ و کمترین تورم ثبت شده هم مربوط به تورم منفی ۱۵.۸ درصدی ژوئن ۱۹۲۱ بوده است.
کریس راپکی، کارشناس ارشد مسائل اقتصادی در بانک میتسوبیشی اظهار داشت: فاصله گرفتن تورم از سطح دو درصدی می تواند یک نشانه هشداردهنده نسبت به بر هم خوردن تعادل در بخش عرضه و تقاضا باشد. بانک مرکزی سال جاری کار سختی برای تعادل بخشی به سیاست های پولی و نرخ تورم خواهد داشت.
بعد از دوازده سال رشد مثبت متوالی انتظار می رود رشد اقتصادی آمریکا تحت تأثیر انتشار کرونا و تعطیلی کسب و کارها امسال منفی شود.1399/03/22
20:02:15
5.0 / 5
3041
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
لینک دوستان دكور پرداز
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد