دکورپرداز
دکور پرداز
در سال ۹۸

46 هزار و 951 میلیارد ریال اوراق مشاركت فروش رفت

46 هزار و 951 میلیارد ریال اوراق مشاركت فروش رفت

دكور پرداز: برمبنای آمار اعلام شده از طرف بانك مركزی تا آخر سال 98 به میزان 46.951 میلیارد ریال اوراق مشاركت دولت و شهرداری ها از طرف سرمایه گذاران خریداری شده است.به گزارش دکور پرداز به نقل از مهر بر اساس آخرین آماری که بانک مرکزی ایران در بخش بازار سرمایه «اوراق مشارکت» که برای دوره ۱۲ ماه ابتدایی سال ۹۸ انتشار یافته در طول این مدت به میزان ۴۹.۰۰۰ میلیارد ریال انواع اوراق مشارکت دولت «دولتی - بودجه ای و شهرداری ها «تهران، تبریز، کرج، شیراز، اصفهان، اهواز، مشهد و اصفهان» با مدت ۴ ساله و نرخ سود علی الحساب ۱۸ درصد انتشار یافته که ۴۶.۹۵۱ میلیارد ریال این اوراق تا به امروز از طرف سرمایه گذاران خریداری شده است.
حجم اوراق خریداری شده شهرداری ها
از سویی دیگر، جدول آماری وضعیت انتشار اوراق مشارکت در ۱۲ ماهه ابتدایی سال ۹۸ که از طرف بانک مرکزی انتشار یافته سهم شهرداری ها از انتشار اوراق مشارکت در این دوره مالی را ۴۹.۰۰۰ میلیارد ریال نشان میدهد که از این حجم اوراق، تقریباً بیش از ۸۱ درصد از آن از طرف سرمایه گذاران خریداری شده به شکلی که ۴۶.۹۵۱ میلیارد ریال از اوراق مشارکت در این بخش در ۱۲ ماه سال ۹۸ به فروش رفته است.
سهم اوراق مشارکت شهرداری مشهد

همین طور این گزارش می افزاید: شهرداری مشهد برمبنای تبصره ۵ قانون بودجه سال ۹۷ با طرح فاز ۳ خط ۳ قطار شهری در ۲۸ اسفند ۹۷ به میزان ۷، ۰۰۰ میلیارد ریال اوراق چهار ساله با نرخ سود علی الحساب ۱۸ درصد منتشر نموده که در ۱۲ ماهه ابتدایی سال ۹۸ به میزان ۶.۹۹۵ میلیارد ریال ازاین اوراق توسط سرمایه گذاران خریداری شده است.
از سویی دیگر، شهرداری مشهد برمبنای تبصره ۵ قانون بودجه سال ۹۷ با طرح توسعه، تعریض و بدنه سازی خیابان حرعاملی در ۲۸ اسفند ۹۷ به میزان ۱، ۵۰۰ میلیارد ریال اوراق چهار ساله با نرخ سود علی الحساب ۱۸ درصد منتشر نموده که تا اختتام ۱۲ ماهه سال ۹۸ به میزان ۱.۴۹۵ میلیارد ریال از این اوراق به فروش رفته است.
افزون بر این بررسی اطلاعات شهرداری مشهد مشخص کرد که برمبنای تبصره ۵ قانون بودجه ۹۷ برای طرح بهسازی و نوسازی اطراف حرم امام رضا (ع) در ۳۰ خرداد ماه ۹۸ به میزان ۳.۵۰۰ میلیارد ریال اوراق چهار ساله با نرخ سود علی الحساب ۱۸ درصد منتشر نموده که تا اختتام ۱۲ ماهه سال ۹۸ همه این اوراق از طرف سرمایه گذاران، خریداری شده است.
وضعیت اوراق مشارکت شهرداری اصفهان
این گزارش می افزاید: ارزیابی ها، از این داده های اطلاعاتی نشان میدهد که شهرداری اصفهان نیز در انتشار اوراق مشارکت سهم داشته است به صورتی که، این شهرداری برمبنای مجوز تبصره پنج قانون بودجه سال ۹۷ برای طرح فاز ۲ خط ۲ قطار شهری در تاریخ ۲۸ اسفند ۹۷ به میزان ۵، ۰۰۰ میلیارد ریال اوراق ۴ ساله با نرخ سود علی الحساب ۱۸ درصد منتشر نموده که تا اختتام ۱۲ ماه سال ۹۸ به میزان ۴.۹۹۹ میلیارد ریال از طرف سرمایه گذاران خریداری شده است.
در عین حال برمبنای مجوز تبصره پنج قانون بودجه سال ۹۷ در ۱۲ ماه سال ۹۸ برای طرح BRT در تاریخ ۲۷ خرداد ۹۸ به میزان ۲.۰۰۰ میلیارد ریال اوراق ۴ ساله با نرخ سود علی الحساب ۱۸ درصد منتشر نموده که از این حجم، کل آن به فروش رفته است.
عدم استقبال از اوراق مشارکت شهرداری اهواز

همین طور این گزارش می افزاید: شهرداری اهواز برمبنای تبصره ۵ قانون بودجه سال ۹۷ در ۱۲ ماهه سال ۹۸ برای طرح فاز یک خط یک قطار شهری در ۲۸ اسفند ۹۷ به میزان ۲، ۰۰۰ میلیارد ریال اوراق چهار ساله با نرخ سود علی الحساب ۱۸ درصد منتشر نموده که تا انتهای سال ۹۸ سرمایه گذاران نسبت به خرید این اوراق مشارکتی نداشته اند.
وضعیت اوراق مشارکت شهرداری تهران

افزون بر این بررسی ها از این اطلاعات آماری نشان می دهد: شهرداری تهران برمبنای تبصره ۵ قانون بودجه سال ۹۷ برای طرح تکمیل خط های ۶ و ۷ قطار شهری در ۲۸ اسفند ۹۷ به میزان ۹.۱۰۰ میلیارد ریال اوراق چهار ساله با نرخ سود علی الحساب ۱۸ درصد منتشر نموده که تا انتهای ۱۲ ماهه سال ۹۸ تقریباً کل این اوراق به فروش رفته است.
حجم فروش اوراق مشارکت شهرداری تبریز
افزون بر این، شهرداری تبریز برمبنای تبصره ۵ قانون بودجه در ۱۲ ماهه ابتدایی سال ۹۸ برای تکمیل خط یک قطار شهری در ۲۶ اسفند ۹۷ به میزان ۶.۵۰۰ میلیارد ریال اوراق چهار ساله با نرخ سود علی الحساب ۱۸ درصد منتشر نموده که تا انتهای سال ۹۸ به میزان ۶.۴۹۴ میلیارد تومان از این اوراق به فروش رفته است.
وضعیت خرید اوراق مشارکت شهرداری کرج
ارزیابی ها نشان میدهد که شهرداری کرج برمبنای تبصره ۵ قانون بودجه سال ۹۷ در ۱۲ ماه سال ۹۸ برای تکمیل فاز یک خط ۲ قطار شهری در ۲۸ اسفند ۹۷ به میزان ۲.۵۰۰ میلیارد ریال اوراق چهار ساله با نرخ سود علی الحساب ۱۸ درصد منتشر نموده که تا انتهای سال ۹۸ به میزان ۲.۴۹۸ میلیارد تومان از این اوراق به فروش رفته است.
عملکرد اوراق مشارکت شهرداری شیراز
این گزارش حاکی از آنست که شهرداری شیراز نیز برمبنای تبصره ۵ قانون بودجه سال ۹۷ در ۱۲ ماه سال ۹۸ برای راه اندازی خط ۲ و تکمیل خط یک قطار شهری در ۲۸ اسفند ۹۷ به میزان ۶، ۰۰۰ میلیارد ریال اوراق چهار ساله با نرخ سود علی الحساب ۱۸ درصد منتشر نموده که ۵.۹۷۰ میلیارد ریال مورد استقبال سرمایه گذاران قرار گرفته است.منبع:

1399/04/01
23:47:29
5.0 / 5
2570
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
لینک دوستان دكور پرداز
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد