دکورپرداز
دکور پرداز
همتی:

گواهی سپرده یورویی جایگزین ریال می شود

گواهی سپرده یورویی جایگزین ریال می شود

به گزارش دكور پرداز رئیس كل بانك مركزی از دو برنامه این بانك برای مدیریت نقدینگی خبر دا و اعلام نمود: بانك مركزی به زودی طرح گواهی سپرده یورویی را به شورای پول و اعتبار ارائه خواهدنمود.


به گزارش دکور پرداز به نقل از ایسنا، عبدالنصر همتی طی پست اینستاگرامی عنوان کرد: در امتداد چارچوب فعلی سیاستگذاری پولی و اجرای عملیات بازار باز و بمنظور مدیریت نقدینگی و هدایت تورم به سمت هدف ۲۲ درصدی، بانک مرکزی به زودی طرح گواهی سپرده یورویی را به شورای پول و اعتبار عرضه خواهد کرد.
وی ادامه داد: بر این مبنا، مقرر است بانک مرکزی در چارچوب گواهی یورویی با سود مشخص و با فروش به نرخ بازار، نسبت به جمع آوری ریال اقدام نماید. در این طرح، بانک مرکزی با تاکید بر ذخایر کافی اسکناس یورویی خود متعهد می شود، عین مبلغ را در زمان سررسید به یورو پرداخت کند.
همتی اظهار نمود: اقدام پیشین بانک مرکزی برای کمک به ثبات بیشتر در بازارهای دارایی، یعنی افزایش نرخ سود سپرده بانک ها نزد بانک مرکزی از ۱۰ درصد به ۱۲ درصد که از روز گذشته اجرایی شد، سبب تعدیل سریع نرخ سود بین بانکی شده و از ۱۰.۵ درصد به ۱۲.۵ درصد افزایش یافت.
بگفته وی، بانک مرکزی اقدامات ثبات بخش خود در بازارهای مالی را تداوم خواهد داد. ضمن اینکه چارچوب فعلی سیاست پولی این اجازه را می دهد که در زمان مقتضی و تا جایی که نیاز باشد، سیاستگذار از ابزار پولی خود بمنظور ثبات مالی و رسیدن به هدف تورمی استفاده نماید.
منبع:

1399/04/08
20:54:01
5.0 / 5
2645
تگها: بازار , پرده , مبل
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
لینک دوستان دكور پرداز
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد