دکورپرداز
دکور پرداز
در معاملات امروز رقم خورد

مقاومت شاخص در مرز ۱ و نیم میلیون واحدی

مقاومت شاخص در مرز ۱ و نیم میلیون واحدی

شاخص كل بورس امروز نتوانست به ركورد 1.5 میلیون واحدی برسد و بعد از یك صعود تا لبه شاخص 1 میلیون و 499 هزار واحدی ناگهان با سقوط 12 هزار واحدی، به رقم 1 میلیون و 491 هزار واحد برگشت.به گزارش دکور پرداز به نقل از مهر، دقایقی قبل، شاخص کل بورس که با رشد حدوداً ۳۴ هزار واحدی نسبت به روز قبل، از شروع معاملات امروز یکشنبه ۸ تیر، توانست برای اولین بار تا یک قدمی رکورد ۱.۵ میلیون واحدی برسد، بار دیگر ناگهان با افزایش صف فروش و عرضه در بیشتر نمادها، از ۱ میلیون و ۴۹۹ هزار و ۸۰۹ واحدی به شاخص کل ۱ میلیون و ۴۹۱ هزار واحد برگشت.
این فراز و نشیب بازار سرمایه که به نظر می آید، ناشی از مقاومت شاخص ۱.۵ میلیون واحدی است، قبل از این نیز در اردیبهشت ماه امسال و قبل از عبور از رکورد ۱ میلیون واحدی تکرار شده بود.
شاخص هم وزن نیز در ابتدای معاملات امروز با ۴۳۰۰ واحدی روبه رو شد، اما بعد از افت تقاضا در بازار، به رقم منفی ۱۴۴۳ واحد رسید و سبب شد تا شاخص هم وزن به ۴۴۰ هزار واحد برگردد.
نماد فولاد به تنهایی در نیم ساعت اول معاملات امروز، تأثیر ۴ هزار واحدی در رشد شاخص کل داشت که در نوع خود بی سابقه بوده است؛ اما با منفی شدن روند بازار، رشد این نماد معاملاتی، به ۳ هزار و ۳۸۷ واحد رسید. نماد فملی نیز در ابتدای معاملات امروز تأثیر ۳ هزار و ۴۸۰ واحدی در رشد شاخص کل داشت اما در آخر معاملات به ۲۴۴۷ واحد رشد مثبت دست یافت.
تابلوی معاملاتی بیشتر گروه ها در بورس تهران، امروز سرخ پوش با لکه های سبز رنگ بودند که نوید روز نه چندان پر فروغی برای بیشتر سرمایه گذاران می داد؛ تنها تابلوی تمام سبز رنگ امروز بورس، اوراق تسهیلات مسکن بود که ناگهان بار دیگر با افزایش استقبال سرمایه گذاران به خرید سرمایه ای مسکن به سبب بازدهی بالای آن در این روزها و پیش بینی تداوم این بازدهی، به کانال بالای ۷۰ هزار تومان به ازای هر برگه تسهیلات مسکن برگشته است؛ این در حالیست که در ایام گذشته، نماد تسه در حال بازگشت به کانال زیر ۵۰ هزار تومان در هر برگه اوراق حق تقدم تسهیلات مسکن بود.

1399/04/09
13:10:07
5.0 / 5
2568
تگها: بازار , سرمایه
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد