دکورپرداز
دکور پرداز

تورم چین زیر سه درصد ماند

تورم چین زیر سه درصد ماند

به گزارش دكور پرداز با افزایش تدریجی سطح تقاضا، نرخ تورم دومین اقتصاد بزرگ جهان با دیگر صعودی شد.


به گزارش دکور پرداز به نقل از تریدینگ اکونومیکس، متوسط نرخ تورم چین در ۱۲ ماه منتهی به ژوین ۲۰۲۰ به ۲.۷ درصد افزایش پیدا کرد. این نرخ تورم که ۰.۳ درصد بیشتر از تورم ماه قبل و ۰.۱ درصد بیشتر از نرخ پیشبینی شده توسط کارشناسان بوده است، بیشتر از همه تحت تاثیر افزایش تورم بخش خدمات قرار گرفته است که تورم آن از ۵.۲ درصد در ماه می به منفی ۵.۱ درصد در ماه ژوین کاهش پیدا کرده است.
بر اساس ماهانه، نرخ تورم چین در ماه ژوین به منفی ۰.۱ درصد رسیده است که ۰.۷ درصد بیشتر از تورم ماهانه ثبت شده این کشور برای ماه می به حساب می رود.
در میان سایر بخش های تورمی، تورم آب و برق از منفی ۰.۵ درصد به منفی ۰.۶ درصد کاهش پیدا کرده است. هم چنین نرخ تورم در بخش مراقبت های درمانی از ۲.۱ درصد به ۱.۹ درصد و بخش فرهنگ و آموزش از ۲.۲ درصد به ۱.۹ درصد کاهش یافته است. نرخ تورم در بخش حمل و نقل هم منفی ۴.۶ درصد اندازه گیری شده است.
هسته تورمی که تورم بخش انرژی و مواد غذایی را به علت نوسانات بالای قیمت در آنها در نظر نمی گیرد، در ماه ژوین به ۱.۱ درصد رسیده است که در مقایسه با ماه قبل ۰.۴ درصد کمتر شده است. متوسط نرخ تورم چین در بازه زمانی ۱۹۸۶ تا ۲۰۱۹ معادل ۵.۱۳ درصد بوده است که بالاترین تورم ثبت شده مربوط به فوریه ۱۹۸۹ با ۲۸.۴۰ درصد و کمترین تورم هم مربوط به آوریل ۱۹۹۹ با منفی ۲.۲ درصد بوده است.
به کاهش سرعت شیوع ویروس کرونا، روند بازگشایی کسب و کارها در چین شدت یافته است. یی گانگ- رئیس بانک مرکزی چین با برشمردن بعضی از اقدامات این بانک برای ثبات بخشی به بازارهای مالی این کشور گفته است که تلاش ها برای حمایت بیشتر از بخش های مختلف اقتصادی ادامه خواهد یافت هر چند که به لطف زیرساخت های نیرومند، اقتصاد این کشور با وجود شیوع گسترده کرونا صدمه زیادی ندیده است.1399/04/20
13:24:59
5.0 / 5
2470
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد