دکورپرداز
دکور پرداز

صدمه دیدگی ۱۷۰ هزار كسب و كار از انتشار كرونا

صدمه دیدگی ۱۷۰ هزار كسب و كار از انتشار كرونا

معاون برنامه ریزی صندوق نوآوری و شكوفایی از پرداخت تسهیلات به بیشتر از ۶۱ طرح منتخب در حوزه پیشگیری و مقابله با ویروس كرونا اطلاع داد و اظهار داشت: تابحال ۱۷۰ هزار كسب و كار صدمه دیده از كرونا شناسایی و به بانك ها معرفی شده اند.


به گزارش دکور پرداز به نقل از ایسنا روح الله ذوالفقاری در مراسم مرحله سوم پشتیبانی از کسب وکارهای صدمه دیده از کرونا ویژه شرکت های دانش بنیان متوسط و بزرگ با عرضه گزارشی از حمایت های اعطا شده از جانب این صندوق، اظهارکرد: در جهان بیشتر از ۱۴ میلیون نفر به ویروس کرونا مبتلا شده اند و بیشتر از ۶۰۰ هزار نفر جان خویش را از دست داده اند و ایران در جایگاه یازدهم از نظر میزان مبتلا شدن قرار دارد.
وی با اشاره به خسران شرکت های دانش بنیان ناشی از شیوع این ویروس خاطرنشان کرد: با عنایت به صدمه های وارد شده به کسب و کارهای مختلف تابحال ۱۷۰ هزار کسب و کار صدمه دیده از کرونا شناسایی و به بانک ها معرفی شده اند و صندوق نوآوری هم از آغاز انتشار ویروس حمایت خویش را شروع کرده و بیشتر از ۶۱ طرح منتخب شناسایی شده و برای تولید بیشتر تسهیلات دریافت کرده اند.
ذوالفقاری افزود: برای جلوگیری از آسیب، حدود ۲۶۰ شرکت صدمه دیده در دور دوم حمایت های صندوق نوآوری تسهیلات دریافت کرده و ۴۰ شتاب دهنده و ۷۹ شرکت خلاق مورد حمایت قرار گرفتند.
معاون برنامه ریزی صندوق نوآوری و شکوفایی با تاکید بر اینکه عرضه تسهیلات به شرکت های مستقر در پارک های علم و فناوری هم در جریان است، اشاره کرد: امروز دور سوم حمایت های صندوق با همکاری سه بانک کارآفرین، آینده و صنعت و معدن شروع شده که بازپرداخت آن ۱۸ ماهه با نرخ سود ۹ درصد است.
وی از پرداخت تسهیلات به بیشتر از ۶۱ طرح منتخب در حوزه پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا اطلاع داد.
در این مراسم همینطور دکتر حسین اسفندیاری، معاون توسعه مدیریت و جذب سرمایه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، نزدیکی بیشتر دانش بنیان ها به شبکه بانکی را در مدیریت جدید صندوق نوآوری مثبت دانست و اظهار داشت: یکی از دغدغه های اصلی ما در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، تأمین مالی شرکت های دانش بنیان بود و بر این اساس صندوق نوآوری و شکوفایی برای دستیابی بیشتر به این هدف بوجود آمده است. البته در مدیریت جدید صندوق نوآوری و شکوفایی، شرکت های دانش بنیان به شبکه بانکی نزدیک شده و از پتانسیل سیستم بانکی کشور برای توسعه کسب و کار شرکت های دانش بنیان به خوبی استفاده شده است.
اسفندیاری در مورد حمایت های صندوق نوآوری و شکوفایی برای مبارزه با شیوع ویروس کرونا تصریح کرد: صندوق نوآوری پس از شیوع ویروس کرونا حمایت هایی از شرکت های تولیدکننده تجهیزات پزشکی برای پیشگیری از انتشار ویروس و همینطور شرکت های صدمه دیده از این بیماری فراهم نمود که آمارهای آن وجود دارد.
وی در انتها نرخ سود را ۹ درصد اعلام نمود و اظهار داشت: نرخ سود در این دوره از ۱۲ به ۹ درصد کاهش یافته و هم اکنون مصوبه هایی در کارگروه بانک برای پرداخت به شرکت ها وجود دارد.1399/04/29
23:39:04
5.0 / 5
2349
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان دكور پرداز
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد