دکورپرداز
دکور پرداز

افزایش كسری بودجه كشورهای اروپایی

افزایش كسری بودجه كشورهای اروپایی

دكور پرداز: تنها سه كشور عضو اتحادیه اروپا دارای مازاد بودجه هستند.


به گزارش دکور پرداز به نقل از مرکز آمار اروپا، در سه ماهه نخست امسال متوسط نسبت کسری بودجه به تولید ناخالص داخلی در ۱۹ کشور عضو منطقه یورو به ۲.۲ درصد و در سطح اتحادیه اروپا به ۲.۳ درصد رسیده است که بالاترین کسری بودجه فصلی ثبت شده کشورهای اروپایی از سه ماهه دوم سال ۲۰۱۵ تابحال شمرده می شود.
در سه ماهه نخست سال ۲۰۲۰ میزان درآمد دولت های اروپایی معادل ۴۷ درصد کل اندازه اقتصاد این کشورها بوده که این رقم در مقایسه با سه ماهه قبلی ۰.۶ درصد بالا رفته است. از طرف دیگر میزان مخارج دولت ها طی همین مدت به ۴۹.۲ درصد رسیده که در مقایسه با فصل قبل ۲.۱ درصد بیشتر شده است.
در میان کشورهای عضو اتحادیه اروپا، بیشترین نسبت کسری بودجه به تولید ناخالص داخلی متعلق به مالت با ۸.۵ درصد بوده است و بعد از این کشور نیز رومانی با ۷.۲ درصد و بلژیک با ۶.۱ درصد قرار دارند. از طرف دیگر بیشترین نسبت مازاد بودجه به تولید ناخالص داخلی مربوط به آلمان با یک درصد است و بعد از این کشور نیز هلند با ۰.۸ درصد و لوکزامبورگ با ۰.۱ درصد قرار دارند.
در میان دیگر کشورهای عضو، این نسبت برای فرانسه معادل ۴.۸ درصد کسری، اتریش منفی یک درصد کسری و سوید منفی ۱.۷ درصد کسری اندازه گیری شده است.
هم چنین برای کشورهای اروپایی که عضو اتحادیه اروپا نیستند نیز طی این مدت نسبت کسری بودجه به تولید داخلی انگلیس به ۳.۳ درصد و سوییس به ۲.۱ درصد رسیده است.
منطقه یورو شامل ۱۹ کشور بلژیک، آلمان، استونی، ایرلند، یونان، اسپانیا، فرانسه، ایتالیا، قبرس، لتونی، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالت، هلند، اتریش، پرتغال، اسلوونی، اسلواکی و فنلاند است که از یورو بعنوان واحد پولی خود استفاده می نمایند. اتحادیه اروپا نیز دارای ۲۷ عضو است که شامل ۱۹ کشور عضو منطقه یورو بعلاوه بلغارستان، مجارستان، لهستان، دانمارک، سوئد، کرواسی، جمهوری چک و رومانی است.
منبع:

1399/05/02
16:37:51
5.0 / 5
2319
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
لینک دوستان دكور پرداز
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد