دکورپرداز
دکور پرداز
دژپسند:

لایحه افزایش سرمایه شركت های بورسی گامی در جهت مردمی كردن اقتصاد است

لایحه افزایش سرمایه شركت های بورسی گامی در جهت مردمی كردن اقتصاد است

دكور پرداز: وزیر اقتصاد تاكید كرد كه لایحه افزایش سرمایه شركت های بورسی موجب هدایت نقدینگی به بازار سرمایه، شفاف سازی بورس و مشاركت مردم در اقتصاد می شود.


به گزارش دکور پرداز به نقل از ایسنا، فرهاد دژپسند در جلسه علنی امروز (چهارشنبه) و در جریان بررسی کلیات لایحه افزایش سرمایه شرکت های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار یا فرابورس ایران بوسیله صرف سهام با سلب حق تقدم اظهار داشت: تمامی دغدغه ها به بازار سرمایه ناظر بر اقبال و استقبال پرشور بوسیله آحاد جامعه به خصوص دارنده های سرمایه های خرد به بازار بورس است که باید پاسخ درخوری به اعتماد آنها به بازار سرمایه داد. اقتضای این امر آن است که بتوانیم در بازار اولیه سرمایه اقدامات درستی انجام دهیم. امروز ۳۰ درصد نقدینگی در عرض حدود پنج ماهه اول سال جاری جذب شده و به بازار سرمایه رفته که باید این ظرفیت را به خوبی جذب کرد.
وی افزود: باید بررسی کرد که چطور این نقدینگی را می توان در بازارهای اولیه و ثانویه جذب کرد؟. برای تقویت بازار اولیه باید نقدینگی به صورت درست هدایت شود. یکی از نیازهای فوری امروز کشور سرمایه گذاری جهت هدایت نقدینگی است. دولت برای این کار سهام شناور را به ۲۵ درصد افزایش داد و شرکت های دولتی موظف به عرضه سهام در بورس شدند. شرایط برای شرکت های خصوصی برای ورود به بورس هم تسهیل شد. این ها همه برای شفافیت بازار بورس و ایجاد محیط رقابتی است. برای رونق عرضه اولیه، تسهیلات لازم برای بخش های دولتی و خصوصی برقرار شد تا بتوانند به خوبی وارد این بازار شوند. این کار را بخش خصوصی برای تامین مالی کمک می نماید تا بتوان سرمایه را به سمت تولید حرکت دهند.
وزیر اقتصاد اظهار داشت: این لایحه نقش طلایی برای افزایش سرمایه واقعی با مشارکت بخش حقیقی و سهامداران خرد دارد و می توان با آن مدل مشارکت مردمی در اقتصاد را اجرایی کرد. افزایش سرمایه شرکت ها هم به دو شرط صرف سهام و سلب حق تقدم صورت می گیرد که نتیجه نهایی آن جذب سرمایه خواهد بود.
دژپسند اضافه کرد: درباره مغایرت معافیت مالیاتی با قانون برنامه هم اگر مجلس به آن رأی دو سومی دهد مشکل حل خواهد شد، در نهایت این لایحه گام اساسی در بحث اقتصادی خواهد داشت. فراموش نکنیم که یکی از محورهای اقتصاد مقاومتی مردمی بودن آن است که این لایحه می تواند چنین هدفی را محقق کند.
منبع:

1399/05/22
21:59:25
5.0 / 5
1987
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد