دکورپرداز
دکور پرداز

عقبگرد بورس به كانال یك میلیون و ۶۰۰ هزار واحد

عقبگرد بورس به كانال یك میلیون و ۶۰۰ هزار واحد

شاخص كل بورس درحالی كه حدود دو هفته پیش مرز دو میلیون واحد را هم نیز رد كرده بود، روندی نزولی به خود گرفت؛ روندی كه دامنه آن به امروز هم كشیده شد و با بیش از 65 هزار واحد كاهش به كانال یك میلیون و 600 هزار واحد بازگشت.


به گزارش دکور پرداز به نقل از ایسنا، معاملات امروز (یکشنبه) بازار سرمایه در حالی به انتها رسید که شاخص کل این بازار با ۶۵ هزار و ۳۴ واحد کاهش، رقم یک میلیون و ۶۶۲ هزار واحد را ثبت نمود. شاخص کل با معیار هم وزن نیز با ۹۳۰۴ واحد نزول به رقم ۴۶۵ هزار و ۱۲۰ واحد رسید.
معامله گران امروز ۷۳۶ هزار معامله به ارزش ۸۹ هزار و ۹۷۴ میلیارد ریال انجام دادند.
صنایع پتروشیمی خلیج فارس، سرمایه گذاری تامین اجتماعی، فولاد مبارکه اصفهان، ملی صنایع مس ایران، پالایش نفت تهران، مخابرات ایران و س. نفت و گاز و پتروشیمی تامین نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر منفی را روی بازار گذاشتند و فولاد مبارکه اصفهان، ایران خودرو، پالایش نفت اصفهان، ملی صنایع مس ایران، بانک تجارت، پالایش نفت بندرعباس و سایپا نمادهای پربیننده این بازار بودند.
عقبگرد فرابورس به کانال ۱۷ هزار واحد
شاخص کل فرابورس نیز ۵۱۶ واحد کم شد و رقم ۱۷ هزار و ۸۶۱ واحد را ثبت نمود.
در این بازار ۱۷۷ هزار معامله انجام شد که ۲۵ هزار و ۶۱۶ میلیارد ریال ارزش داشت.
پتروشیمی مارون، سنگ آهن گهر زمین، سرمایه گذاری صبا تامین، سهامی ذوب آهن اصفهان، بانک دی، پتروشیمی تندگویان و پتروشیمی زاگرس نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر منفی را روی فرابورس گذاشتند.
فهرست نمادهای پربیننده این بازار نیز از بانک دی، سهامی ذوب آهن اصفهان، پتروشیمی تندگویان، سرمایه گذاری صبا تامین، صنایع ماشین های اداری ایران، توسعه مولد نیروگاهی جهرم و س. توسعه و عمران استان کرمان تشکیل شده است.1399/06/02
23:52:29
5.0 / 5
1391
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد