دکورپرداز
دکور پرداز
توسط بانك ها و موسسات مالی انجام شد

خرید بیشتر از ۵۷۳ هزار میلیارد ریال اوراق بدهی دولتی

خرید بیشتر از ۵۷۳ هزار میلیارد ریال اوراق بدهی دولتی

به گزارش دكور پرداز ۵۷۳.۱ هزار میلیارد ریال اوراق بدهی دولتی توسط بانك ها و سایر موسسات مالی از راه فرایند حراج و خارج از حراج (از طریق بورس) در ۱۲ دوره حراج هفتگی خریداری شد.


به گزارش دکور پرداز به نقل از ایسنا، این بانک مانند خیلی از بانکهای مرکزی، در جهت کاهش هزینه های معاملاتی، تسهیل دسترسی بانک ها و موسسات مالی غیربانکی به اوراق بدهی دولتی و هم اتکای تأمین مالی دولت از محل فروش اوراق بهادار از روز سه شنبه (۱۳ خرداد) نسبت به فروش هفتگی اوراق بدهی دولتی به روش حراج با سررسیدها و کوپن های سود مختلف در دوره هفتگی اقدام نموده است.

در ۱۲ دوره حراج هفتگی تا آخر مردادماه ۱۳۹۹ در مجموع ۵۷۳.۱ هزار میلیارد ریال اوراق بدهی دولتی توسط بانک ها و موسسات مالی غیربانکی از راه فرایند حراج و خارج از حراج (از طریق بورس) خریداری شد.
طبق اعلام بانک مرکزی، مجموع سفارش های بانک ها و موسسات مالی غیربانکی هم در این ۱۲ دوره حدود ۱۲۵۰.۱ هزار میلیارد ریال بوده است.

لازم به ذکر است در ۱۲ حراج برگزار شده بانک ها ۶۹ درصد، صندوق ها و نهادهای مالی چهار درصد و سایر سرمایه گذاران ۲۷ درصد اوراق را خریداری کردند.1399/06/05
17:12:01
5.0 / 5
2222
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
لینک دوستان دكور پرداز
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد