دکورپرداز
دکور پرداز
قائم مقام ایمیدرو خبر داد:

تشكیل صندوق 30هزارمیلیاردتومانی برای بازارگردانی معدنی ها در بورس

تشكیل صندوق 30هزارمیلیاردتومانی برای بازارگردانی معدنی ها در بورس

به گزارش دكور پرداز قائم مقام ایمیدرو اظهار داشت: در نظر داریم برای بازارگردانی و حفظ و ثبات سرمایه های ایمیدرو در بورس، یك صندوق مشترك با سرمایه 30 هزار میلیارد تومان تشكیل دهیم.به گزارش دکور پرداز به نقل از سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، عباس نعیمی در نشست با مدیران مالی شرکت های بزرگ بخش معدن و صنایع معدنی، از گردنگیر به افزایش سرمایه شرکت های بخش معدن و صنایع معدنی وابسته به این سازمان حداکثر تا ۲ ماه آینده آگاهی داد و گفت: باتوجه به روند حمایتی شرکت های بورسی و حفظ اعتماد عمومی، انتظار داریم تا اختتام امسال، روند شاخص بورس رشد مناسبی داشته باشد.
وی افزود: با مشارکت شرکت های بخش معدن و صنایع معدنی، در نظر داریم برای بازارگردانی و حفظ و ثبات سرمایه های ایمیدرو در بورس، یک صندوق مشترک با سرمایه ۳۰ هزار میلیارد تومان تشکیل دهیم.
ایجاد کمیته دائمی در ایمیدرو برای حفظ سرمایه شرکت ها
قائم مقام ایمیدرو با اشاره به ایجاد یک کمیته دائمی در ایمیدرو با حضور شرکت های بزرگ معدن و صنایع معدنی در حوزه بورس، اشاره کرد: این کمیته، در صورت افت بیش از ۱۰ درصدی ارزش بازار گروه، جلسات فوق العاده تشکیل خواهد داد.
وی افزود: باید کیفیت اطلاع رسانی در زمینه وضعیت عملکرد و چشم انداز سودآوری بنگاه ها در کدال بهبود یابد.
تغییر روند شاخص بورس با حمایت ها
نعیمی با اشاره به روند شاخص بورس طی امسال، اظهار داشت: این روند در تاریخ ۳۱ خرداد ۹۹ با یک میلیون و ۲۷۰ هزار واحد، رکورد جدیدی ثبت نمود و این رشد شتابان در تاریخ ۲۰ مرداد ۹۹ به اوج خود یعنی ۲ میلیون و ۷۸ هزار واحد رسید.
وی افزود: اما از ۲۱ مرداد، این شاخص آغاز به سقوط کرد. حمایت نخست ایمیدرو در یک میلیون و ۸۰۰ هزار واحد، مؤثر نبود. اما حمایت قوی دوم در محدود یک میلیون و ۶۰۰ هزار واحد، روند را تغییر داد و شاخص بورس برگشت و رو به افزایش گذاشت.
گفتنی است، در این جلسه، مسئولان مالی شرکت های فولاد مبارکه، فولاهرمزگان، مس، گل گهر، چادرملو و فولاد خراسان حضور داشتند و در آن، تصمیم های لازم برای تداوم حمایت های شرکت های بخش معدن و صنایع معدنی از بورس اتخاذ شد.


منبع:

1399/06/06
23:15:44
5.0 / 5
2060
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
لینک دوستان دكور پرداز
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد