دکورپرداز
دکور پرداز

ذخایر ارزی تركیه افزایش یافت

ذخایر ارزی تركیه افزایش یافت

به گزارش دكور پرداز بانك مركزی تركیه از افزایش ۴.۵ درصدی ذخایر ارزی این كشور اطلاع داد.


به گزارش دکور پرداز به نقل از خبرگزاری آناتولی، بانک مرکزی ترکیه در اطلاعیه ای اعلام نمود حجم ذخایر طلا و ارز این کشور تا آخر ماه ژوئیه به ۹۰.۳ میلیارد دلار رسیده که در مقایسه با میزان ذخایر ارزی این کشور در ماه قبل ۴.۵ درصد افزایش یافته است.
طبق اعلام بانک مرکزی ترکیه، ۴۵.۱ میلیارد دلار از ذخایر ارزی این کشور به شکل اسکناس بوده که نسبت به ماه قبل ۱.۴ درصد بیشتر بیشتر شده است.
رکورد ذخایر طلا و ارز ترکیه درسال های اخیر مربوط به دسامبر سال ۲۰۱۳ بوده است که طی آن این کشور ۱۳۶ میلیارد دلار ذخایر طلا و ارز شامل ۲۱ میلیارد دلار طلا در اختیار داشت. ماه گذشته و به دنبال بحران ارزی که منجر به سقوط ۱۴ درصدی ارزش پول ملی این کشور شد، بانک مرکزی مجبور شد بخش بزرگی از ذخایر ارزی خویش را به بازار تزریق کند اما با بهبود تدریجی وضعیت، روند تقویت ذخایر ارزی باردیگر شروع شده است.
از طرفی بانک مرکزی ترکیه در نشست هفتگی خود بر خلاف انتظار اولیه خیلی از کارشناسان اعلام نمود نرخ بهره را بدون تغییر در سطح ۸.۲۵ درصدی باقی نگه خواهد داشت. اغلب کارشناسان انتظار داشتند این نرخ بین ۰.۲ درصد تا ۰.۵ درصد کاهش پیدا کند.
هنوز نسبت به سال قبل ذخایر طلا و ارز ترکیه ۹ درصد کمتر است. با عنایت به مسئله کرونا، انتظار می رود رسیدن به سطح ذخایر ۱۰۰ میلیارد دلاری امسال محقق نشود. از طرفی خالص ذخایر طلا و ارز که از کسر کردن تعهدات کوتاه مدت، وام های ارزی، اوراق قرضه و سپرده های ارزی از کل ذخایر به دست می آید تا آخر ماه ژوئیه به ۲۴.۹ میلیارد دلار رسیده است. طبق اعلام بانک مرکزی ترکیه، این کشور حدود ۳۴.۱ میلیارد دلار تعهد ارزی کوتاه مدت دارد که نسبت به ماه قبل ۲۲.۱ درصد افزایش نشان داده است.1399/06/08
14:52:50
5.0 / 5
1855
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
لینک دوستان دكور پرداز
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد