دکورپرداز
دکور پرداز

بالا رفتن تورم در كشورهای غربی اروپا

بالا رفتن تورم در كشورهای غربی اروپا

به گزارش دكور پرداز نرخ تورم در فرانسه و بلژیك افزایش پیدا كرد.


به گزارش دکور پرداز به نقل از تریدینگ اکونومیکس، متوسط تورم در دوازده ماه منتهی به ژوئیه در اتریش به ۱.۷ درصد افزایش یافت که ۰.۶ درصد بیشتر از تورم ثبت شده در بازه مشابه منتهی به ماه قبل و ۰.۲ درصد بیشتر از انتظارات قبلی بوده است.
در میان بخش های مختلف، بیشترین تورم مربوط به بخش رستوران و هتلداری با ۳.۳ درصد بوده است و بعد از این بخش، لباس و پوشاک با ۳.۱ درصد و لوازم منزل با ۲.۶ درصد قرار دارند. از سوی دیگر کمترین تورم مربوط به حمل و نقل با منفی ۲.۵ درصد بوده است.
بر اساس ماهانه، نرخ تورم اتریش در ماه ژوئن ۰.۲ درصد اندازه گیری شده است که نسبت به ماه قبل ۰.۴ درصد کاهش پیدا کرده است. متوسط نرخ تورم اتریش در بازه زمانی ۱۹۵۸ تا ۲۰۱۹ معادل ۳.۲۳ درصد بوده است که بالاترین تورم ثبت شده مربوط به تورم ۱۰.۲ درصدی سپتامبر ۱۹۷۴ و کمترین تورم ثبت شده مربوط به مارس ۱۹۵۹ با منفی ۳ درصد بوده است.
از طرفی نرخ تورم در دیگر کشور غربی اروپا یعنی بلژیک هم افزایشی بوده است و متوسط نرخ تورم در دوازده ماه منتهی به ژوئیه با افزایش ۰.۰۹ درصدی نسبت به مدت مشابه منتهی به ماه قبل به ۰.۸۲ درصد رسیده است. این نرخ تورم که بالاترین تورم ثبت شده در این کشور در هفت ماه اخیر بوده است بیشتر از همه تحت تأثیر افزایش میوه و سبزیجات با ۱۰.۷ درصد و جواهرات با ۹.۸ درصد قرار گرفته است. از طرفی بیشترین اثر کاهنده تورم در بخش مراکز اقامتی با منفی ۱۵.۶ درصد مشاهده شده است.
متوسط نرخ تورم بلژیک در بازه زمانی ۱۹۲۱ تا ۲۰۱۹ معادل ۵.۶۴ درصد بوده است که بالاترین رقم ثبت شده مربوط به تورم ۲۲۲.۸۱ درصدی ژانویه۱۹۴۷ و پایین ترین تورم ثبت شده هم مربوط به تورم منفی ۱۸.۱۱ درصدی ماه اکتبر سال ۱۹۲۱بوده است.1399/06/09
12:07:24
5.0 / 5
2236
تگها: لوازم , منزل
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد