دکورپرداز
دکور پرداز

ایجاد بیشتر از 1000 فرصت شغلی در كیش

ایجاد بیشتر از 1000 فرصت شغلی در كیش

به قول مدیرعامل سازمان منطقه آزاد كیش با آغاز به كار ۱۱ طرح عمرانی و زیر بنایی بیشتر از ۱۰۰۰ فرصت شغلی در این منطقه ایجاد می شود.


به گزارش دکور پرداز به نقل از سازمان منطقه آزاد کیش، غلامحسین مظفری، مدیرعامل این منطقه در بازدید دبیر شورایعالی مناطق آزاد از پروژه هایی که مقرر است بزودی در منطقه آزاد کیش افتتاح شود اعلام نمود: با سرمایه گذاری بیشتر از ۲۰۰۰ میلیارد تومانی در ۱۱ طرح عمرانی و زیربنایی کیش بیشتر از ۱۰۰۰ فرصت شغلی در این منطقه ایجاد می شود که شامل پروژه عمرانی در بخش صنعتی، اقامتی، هتل و یکی از بزرگترین هلی پورت ایران در کیش است.
وی همینطور به یکی دیگر از پروژه های اقتصادی با محوریت شهر هوشمند و اقتصاد دریا در جهت پشتیبانی از فعالیتهای نوآورانه و استارت آپی در این منطقه به مرکز نوآوری کیش اشاره نمود و اظهار داشت: تا کنون بالغ بر ۳۵ شرکت دانش بنیان در این مرکز استقرار یافته است و شرکتهای دیگر هم در مراحل انعقاد قرارداد هستند که این مهم اقدام موثر و ارزشمندی در توسعه پایدار کیش همچون نوآوری خواهد بود.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در انتها اضافه کرد: آغاز عملیات اجرایی این پروژه ها مقدمه ای برای پروژه های بعدی تا سال ۱۴۰۰ است که بیشتر از ۲۰ هزار میلیارد تومان منابع برای این پروژه ها اختصاص یافته است.
شفافیت در امور، مهمترین راهبرد توانمندی و پیشرفت است
مرتضی بانک، دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی هم در پنجمین نشست معاونان و مدیران سازمان منطقه آزاد کیش با تاکید بر پاکدستی و شفافیت در کارها فرصت چند ماهه تا آخر دولت به منظور ظرفیت سازی و به نتیجه رسیدن برنامه های تدوین شده را مغتنم شمرد.
وی با اشاره به اینکه کیش منطقه ای آزاد است که توجه فعالان سیاسی، اقتصادی و اجتماعی را به خود معطوف کرده است اظهار داشت: انتظارات زیادی از این منطقه آزاد داریم و باید سطح فعالیتها و اقدامات در این منطقه پاسخگوی نیازهای کشور و الگویی برای تعمیم به سرزمین اصلی باشد.
وی اضافه کرد: کیش در این نقطه مهم خلیج فارس بعنوان یک مرز مهم و استراتژیک ظرفیتی است که امنیتش توسط همه مردم منطقه و فعالیت های توسعه ای پایدار می شود و این امر مهم در دستور کار مسؤلان سازمان منطقه آزاد کیش هم قرار گرفته است.
دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در ادامه ضمن اشاره به اینکه ایران کشوری مستقل است و همین مبحث حساسیت برخی کشور ها که مبحث استقلال ما را برنمی تابند، برانگیخته است اظهار داشت: این مورد برای کشور هزینه هایی به دنبال داشته که باعث کندی کار شده است؛ اما در کنار این محدودیت ها و شرایط پیش آمده، دستاوردهای مطلوبی هم داشته ایم. بعنوان مثال پیش تر عمده نیاز های کشور را وارد می کردیم اما امروز در حوزه های تولید، صنعت، علم و دانش بخصوص در حوزه فن آوری های دانش بنیان گام های بزرگی برداشته ایم.
بانک اضافه کرد: کشور ما ۴۰ سال روی پای خود ایستاده است. شاید توسعه دیر اتفاق افتاده و رونق اقتصادی در حد انتظار نبوده اما هم اکنون بخش زیادی از نیازهای تولید در حوزه های مختلف را در داخل کشور تولید می نماییم و بطور قطع این محدودیتها اگر آثار سختی را به دنبال داشته، منافع زیادی را هم سبب شده است؛ به صورتی که نیروهای ما وارد صحنه های عملیات و اجرا شدند و در فعالیتهایی همچون جاده سازی و سد سازی و زیرساختهای برق هم به نتیجه مطلوب رسیده ایم و با وجود بحران ها خیلی از فعالیت ها روند قابل قبولی را طی کرده است.
مشاور رئیس جمهور و دبیرشورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی اضافه کرد: این منطقه آزاد همچنان باید مثل گذشته در خیلی از حوزه ها نمونه ای برای مناطق آزاد و سرزمین اصلی باشد و باعث امید و الگوسازی آنها شود، چونکه فعالیتهای زیادی در این منطقه انجام شده و هنوز کارهای زیادی برای انجام وجود دارد که در نتیجه تلاشهای مستمر همگی ما آثار خوبی برای کشور، فرزندان و آیندگانمان باقی خواهد ماند.
وی در بخش دیگر سخنان خود با تاکید بر اینکه باید موضوعات را وسیع تر ببینیم و با فراهم کردن امکانات ضعف ها را برطرف نماییم اظهار داشت: باید از ظرفیتهای موجود و نخبگان حوزه های مختلف به بهترین شکل بهره ببریم و فرصتهای این چند ماه باقی مانده تا آخر دولت را برای رسیدن به برنامه های تدوین شده مغتنم بدانیم که این امر میسر نمی گردد، مگر با سلامت کاری که از نظر من مهمترین راهبرد توانمندی ما در این حوزه، شفافیت در امور است و بعد از آن، هماهنگی، همراهی و همدلی همگی ما و دوری از تنگ نظری است که باعث پیشرفت خواهد شد.
بانک اظهار داشت: انتظار می رود با وجود پشتوانه خوب مالی در این منطقه آزاد و همینطور پشتوانه مدیریتی دکتر مظفری بعنوان مدیری لایق، توانمند، سالم و کوشا و برنامه ریزی و عرضه طرح های خوب از جانب مدیران زیرمجموعه سازمان، با وجود تمامی مشکلات با تلاش و توان مضاعف، فرصت ها را عملیاتی و اجرایی نماییم.
مشاور رئیس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در انتها این نشست اظهار داشت: افکارمان باید توسعه ای باشد و شرکت های ما در مجموعه ای مثل سازمان منطقه آزاد کیش که مدیرانش در سطح ملی هستند باید مولد پول، تولید، کار و حرکت های نو باشند و به طور مستمر در حوزه های آب، برق، سرمایه گذاری و هواپیمایی افزایش ظرفیت داشته باشیم که این مورد مستلزم تحرکی بسیار جدی و قوی است تا با خلوص نیت و پاکدستی تمامی برنامه های به بهره برداری برسد.
منبع:

1399/06/12
20:47:01
5.0 / 5
1906
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد