دکورپرداز
دکور پرداز

آمریكا چقدر بدهی دارد؟

آمریكا چقدر بدهی دارد؟

میزان بدهی های آمریكا از 26 تریلیون دلار نیز عبور كرده است.


به گزارش دکور پرداز به نقل از سایت رسمی اعلام بدهی آمریکا، میزان بدهی های این کشور تا اختتام ماه آگوست ۲۰۲۰ به ۲۶ تریلیون و ۷۱۶ میلیارد و ۳۹۸ میلیون دلار رسیده است. میزان بدهی هر شهروند آمریکایی تا اختتام این ماه بطور متوسط ۸۰ هزار و ۹۰۳ دلار و میزان بدهی هر مالیات دهنده آمریکایی بطور متوسط ۲۱۴ هزار و ۳۲۲ دلار بوده است.
کسری بودجه دولت آمریکا تا اختتام ماه آگوست به دو تریلیون و ۹۱۱ میلیارد و ۶۷۹ میلیون دلار رسیده است. هم اکنون بزرگ ترین اقلام بودجه ای آمریکا شامل: مراقبت های درمانی با یک تریلیون و ۲۹۹ میلیارد و ۴۵۱ میلیون دلار، تامین اجتماعی با یک تریلیون و ۹۲ میلیارد و ۸۷۱ میلیون دلار، هزینه های دفاعی با ۶۹۷ میلیارد و ۸۲۶ میلیون دلار و بهره پرداختی بدهی با ۳۳۸ میلیارد و ۶۸۶ میلیون دلار است.
هم چنین تا اختتام ماه آگوست، میزان مجموع بدهی های دولتی و غیردولتی آمریکا معادل ۸۱ تریلیون و ۴۵۱ میلیارد و ۲۵۳ میلیون دلار بوده است. از این مقدار، ۲۰ تریلیون و ۶۸۲ میلیارد و ۳۷۴ میلیون دلار مربوط به بدهی های شخصی بوده که یک تریلیون و ۷۲۰ میلیارد و ۳۸۱ میلیون دلار آن به شکل وام دانشجویی بوده است.
طی این مدت، اوراق قرضه آمریکایی در اختیار کشورهای خارجی به ۶ تریلیون و ۹۴۶ میلیارد و ۵۲۳ میلیون دلار رسیده است. کسری تجاری آمریکا در این ماه ۸۲۸ میلیارد و ۲۱۲ میلیون دلار اندازه گیری شده است که ۳۰۴ میلیارد و ۴۰ میلیون دلار از این کسری مربوط به تجارت با چین بوده است. این کسری بودجه بزرگ همیشه یکی از موارد اختلافی مهم با چین بوده و این کشور متعهد شده است در چارچوب فاز نخست توافق تجاری خود با آمریکا، این رقم را کم کند.
در طرف دارایی ها نیز مجموع دارایی های ملی ۱۲۶ تریلیون دلار و ۷۰۴ میلیارد دلار و مجموع دارایی های خانوارهای آمریکایی ۹۹ تریلیون و ۵۹۳ میلیارد دلار برآورد شده است.1399/06/14
10:44:37
5.0 / 5
1966
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد